LS2 v Moto GP - GP ČR - Brno 2015

11.04.2016
   
(1375) Zobrazeno

11. závod, Velká cena České republiky, Brno, 16. srpen 2015

 

MotoGP
 

Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Velmi solidní 11. místo na jubilejní 50. Velké ceně České republiky
Yonny Hernandéz zajel v Brně přes potíže s nastavením svého stroje solidní závod. Hernadézovi se podařil zejména start, díky kterému již v první zatáčce získal tři pozice. Naneštěstí ale pocit kolumbijského jezdce z  jeho Ducati Desmosedici GP 14.2 byl v závodě mnohem horší než v ranním warm-upu, ve kterém zajel devátý nejlepší čas hodnotou 1'57.2. V závodě se ale Yonnymu nepodařilo dostat se pod 1'58, přesto však zajel slušný závod zakončený vítězným soubojem se Scottem Reddingem v posledním kole. Cílem tak Hernandéz projel na 11. místě a dojel si pro dalších 5 mistrovských bodů, které jej staví na 13. místo průběžného pořadí jezdců MotoGP.Závod vyhrál Španěl Jorge Lorenzo na Movistar Yamaze, který závod ovládl stylem start-cíl a na čele neustále zvyšoval svůj náskok na Marca Marquéze. Lorenzo zároveň v sobotu vytvořil nový rekord Masarykova okruhu a prolomil magickou hranici1:55 min, když zajel kolo za fantastických 1:54,989s! Třetí projel cílem miláček brněnského publika Valentino Rossi. Podle oficiálních údajů navštívilo brněnský závod za celý víkend celkem 248 434 diváků, což je nový rekord Masarykova okruhu.

     

Yonny Hernandez - OCTO Pramac Racing Team # 69

„V závodě se mi nedařilo udržet stejné tempo jako ve warm-upu. Měl jsem problémy s předkem a nepodařilo se mi získat důvěru ve svůj stroj. I přesto jsme myslím odvedli dobrou práci, získali jsme jedenácté místo a přivezli cenné body do šampionátu. Nyní chci udělat vše, abych se v Silverstonu vrátil do Top 10.“MotoGP
 

Loris Baz # 76

Forward Racing Yamaha
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Loris Baz – další vítězství ve třídě Open!
Problémy týmu, které vyústily v neúčast celého týmu Forward Racing Yamaha v Indianapolis, se již podařilo zkonsolidovat natolik, že tým  Forward Racing Yamaha se mohl zúčastnit Grand Prix České republiky. A nejen zúčastnit, švýcarský tým dokončil Českou Velkou cenu s úsměvy na tváři - Loris Baz přejel cílovou čáru jako nejrychlejší jezdec třídy Open. Baz, který se ve volných trénincích po oba dny poměrně trápil, se stal hrdinou nedělního souboje jezdců kategorie Open, Barberou a Haydenem, připsal si další vítězství „Open“ a k tomu další mistrovské body. Francouz tak v Brně opět zmenšil bodovou ztrátu na průběžného lídra třídy Open Španěla Barberu, který má nyní na čele náskok již jen 5 bodů. I přesto, že tým Athina Forward Racing Yamaha přišel o hlavního sponzora a dál bude jezdit pouze pod názvem Forward Racing, měl by ve zbytku sezony již absolvovat všechny zbývající závody.# 76 Loris Baz - 15. místo

"Byl to opravdu těžký závod, ale jsem spokojený s výsledkem. Těsně před závodem jsme udělali nějaké drobné změny v nastavení a díky tomu se mi podařilo zůstat po celou dobu mezi ostatními jezdci třídy Open. Mohu jen poděkovat svým mechanikům. Jako tým jsme se ocitli v těžké situaci, ale nikdo z nás nepřestal pracovat  a každý udělal pro dobrý výsledek vše. Vyrážel jsem do závodu s přesvědčením, že bych mohl zajet dobrý závod, a dnešní vítězství je nejlepší způsob, jak mechanikům a celému týmu poděkovat."

 Moto2
 

Simone Corsi # 3

Forward Racing Yamaha
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Jedenácté místo na Masarykově okruhu
Pro jezdce týmu Forward Racing bylo Brno těžký závod. Simone Corsi, dvanáctý na startovním roštu, projel cílem na 11. místě, Říman, který ve volném tréninku patřil k nejrychlejším, trpěl v závodě nedostatkem výkonu svého motoru v porovnání se svými soupeři a nebyl tudíž schopný postoupit více vpřed.# 3 Simone Corsi
"Nebyl to jednoduchý závod. Startoval jsem ze čtvrté řady a nedokázal jsem zůstat s jezdci vpředu. Chyběl mi výkon na výjezdech, na rovinkách a ve stoupání, takže už se nemůžu dočkat, až budeme zpátky v Silverstone. "Moto2
 

Anthony West # 95

QMMF Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Spokojen s časy na kolo, ale ne s výsledkem
Jezdec týmu Qmmf Racing Team Anthony West dokončil náročnou Grand Prix České republiky ve třídě Moto2 až na 21. místě. Anthony West byl v závodě sice spokojený se svým nejlepším časem na kolo, který byl o celou vteřinu rychlejší než jeho nejlepší čas z loňského roku, ale přitom se neustále snažil najít dostatečně konzistentní tempo pro lepší celkový výsledek. V závodě se dlouho držel za Julianem Simonem, díky čemuž udělal některá zajímavá pozorování, která by měla pomoci technikům s dalším vývojem jeho motocyklu a vyústit ve zrychlení stroje.Anthony West # 95, 21.místo
"Oproti včerejšku jsme udělali drobné změny, které dobře fungovaly v první část závodu. Moje časy na kolo byly lepší než v loňském roce a i rychlost byla dobrá. Ale po několika kolech jsem ztratil přilnavost zadní pneumatiky, změny, které jsme provedli, pomáhaly jet rychleji jen pár kol, ale neumožnily mě zajíždět nepřetržitě celý závod tak dobré časy, jako ostatní jezdci. Na rozdíl ode mě oni mohli držet vysoké tempo po celý závod, aniž by museli příliš tlačit na limit. Julian Simon a já jsme si v závodě několikrát vyměnili místo, takže jsem mohl vidět, že Julian měl úplně stejné problémy jaké jsem měl i já. Třikrát přede mnou málem ztratil předek svého stroje, viděl jsem, že problém je v tom, jakým způsobem náš motocykl zatáčí a jak nemůžeme dokončit zatáčku pro ztrátu přilnavosti zadní pneumatiky. Bylo to na stejném místě, kde jsem začal mít problémy i já, i on tady několikrát málem ztratil předek. V některých zatáčkách jsem se ale cítil trochu lépe než on a tak jsem ho předjel. Myslel jsem, že bych možná mohl dojet i kluky před námi, ale třikrát jsem byl dlouhý kvůli problémům s převodovkou - vypadávaly kvalty. Julian mě díky tomu zase předjel, já se ho pak snažil opět předjet zpátky, pak jsem byl jednou opravdu dlouhý a všechny šance byly pryč. Ztratil jsem hodně času a bylo nemožné ztrátu dohnat. Můj nejlepší čas na kolo byl o vteřinu rychlejší než v loňském roce, což je dobré, ale pokud jde o konzistentní závodní rychlost, tak tady stále nejsme dost dobří! "
Moto3
 

Isaac Viňales # 32

RBA Racing KTM
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Pád kvůli hromadné nehodě.
Isaac Viňales i v Brně jel za stále ještě zraněnou Anu Carrasco z týmu RBA Racing KTM. Závodní neděle však tentokrát pro španělského jezdce skončila předčasně. Nejdříve byl závod třídy Moto3 přerušen, když osmnáctiletý Argentinec Gabriel Rodrigo kolidoval se třemi dalšími soupeři. Rodrigo byl převezen do nemocnice a zkrácený závod byl za půl hodiny restartován. Hned v úvodu druhého závodu však došlo k dalšímu incidentu, tentokrát mimo trať skončili Francouzi Fabio Quartararo a Jules Danilo, kteří s sebou vzali i Isaaca Viňalese a českého jezdce Karla Haniku. Hanika měl stroj schopný jízdy a v závodě pokračoval, Viňales brněnský závod nedokončil.

 


 

Příští závod MotoGP:

Silverstone, 30.08 2015

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP 2016

LS2 v MotoGP 2016

  Yonny Hernandéz # 68 V nejprestižnějším motocyklovém seriálu Moto GP závodí v přilbách LS2 hned několik jezdců. Ve třídě MotoGP změnil kolumbijský jezdec Yonny Hernandéz tým po loňských problémech s ..

Archiv novinek a článků

LS2 TEAM - Iván Cervantes

LS2 TEAM - Iván Cervantes

Několikanásobný mistr světa Iván Cervantes jezdí s helmou LS2 MX456 Light Punch,  se kterou se právě připravuje na nadcházející mistrovství světa enduro, které začíná již o tomto v..

LS2 v MotoGP - GP V. Británie

LS2 v MotoGP - GP V. Británie

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015   MotoGP Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Naděje zhasly hned v první zatáčc..

LS2 v Moto GP - GP ČR -  Brno 2015

LS2 v Moto GP - GP ČR - Brno 2015

11. závod, Velká cena České republiky, Brno, 16. srpen 2015   MotoGP   Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Velmi solidní 11. mí..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace