9. závod, Velká cena Německa, 12. července 2015, Sachsenring

Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Velké zklamání na hornatém Sachsenringu
Pro Yonnyho Hernandéze měl závod na Sachsenringu hořký průběh. Kolumbijský jezdec měl problém s nastavením svého motocyklu a neobhájil tak svoji vynikající pátou příčku ze sobotní kvalifikace. V závodě, ve kterém ze začátku bojoval o páté místo, byl nakonec nucen sledovat, jak jej ostatní jezdci předjíždějí. Yonny Hernandéz začal závod naprosto famózním způsobem, když bojoval s Iannonem o pátou příčku. První náznaky potíží přišly už v 7. kole, kdy jej předjel Bradley Smith. O kolo později pak následoval útok Crutchlowa a Doviziosa, kteří také využili Hernandézových potíží s motocyklem. Až do 25. kola se Yonnymu dařilo držet 8. pozici, ale pak se přes něj přehnali postupně Pol Espargaró, Danillo Petrucci, a Maverick Viñales s Aleixem Espargarem na Suzuki, a tak byl Hernandéz nakonec přinucen spokojit se až s 12. místem.

12. místo - Yonny Hernandez - OCTO Pramac Racing Team # 69
„Byl to pro mě smutný závod. Vůbec se mi nedařilo najít cit pro motocykl, zadní kolo strašlivě klouzalo a přední mělo tendenci se zavírat. Bohužel jsem tak nemohl jezdit stejné časy jako v tréninku, a i když jsem jezdil na hranici rizika, i tak jsem v posledních kolech musel zpomalit, abych vůbec dojel do cíle a bral nějaké body do celkového hodnocení.“

Loris Baz # 76

Athina Forward Racing Yamaha

Obtížný Sachsenring pro Lorise Baze
Byl to těžký víkend v Německu. Loris Baz dobře startoval z 20. místa na startovním roštu, při startu získal několik pozic a dojížděl své soupeře v kategorii Open, ale pak začal ztrácet cit pro předek svého motocyklu. Ve snaze udržet stroj na trati po jednom „horkém momentu“ si natáhl zádové svaly, což ovlivnilo další průběh jeho jízdy. Navzdory velkým bolestem v zádech Baz v závodě pokračoval a dokončil jej na 19. místě.

# 76 Loris Baz
"Nebyla to neděle, jakou jsem si představoval, celý závod jsem se jen trápil. Start jsem neměl špatný, získal jsem několik pozic, ale po několika kolech jsem začal ztrácet cit pro přední kolo. Málem jsem kvůli tomu havaroval a při pokusu udržet motocykl na trati jsem si hnul se zády a začal jsem cítit velkou bolest. Bylo nemožné udržet dosavadní tempo a musel jsem přenechat několik pozic. Nyní nás čeká třítýdenní přestávka, čas pro dobití baterek pro co nejlepší výsledek v Indianapolisu v USA."

Moto2

Simone Corsi # 3

Athina Forward Racing

200 GP kariéry a vynikající čtvrté místo
Není lepší způsob, jak oslavit 200. Grand Prix své kariéry - Simone Corsi dojel v Sachsenringu na výborném čtvrtém místě. Corsi  startoval z druhé řady, měl však dobrý start a okamžitě se ocitnul na čtvrtém místě, ve skupině jezdců bojujících o čelní místa. Po 15 kolech se k němu připojili Rabat a Rins, kteří s ním zůstali až do cíle. Jezdec z Říma dojel čtvrtý a zaznamenal tak nejlepší výsledek letošní sezóny.

# 3 Simone Corsi
"Oslavil jsem svoji 200. Velkou cenu nejlepším výsledkem sezóny, takže jsem velmi spokojený. Byl to dobrý víkend a celkově jsme dokázali, že pódium je v našem dosahu. Nyní se již těším na letní přestávku, mám měsíc na trénink, abych byl na Indianapolis plně připraven.“

Anthony West # 95

QMMF Racing

Další pád
Anthony West startoval do závodu z 18. místa na roštu. Po dobrém startu se snažil rychle dojet co nejvíce soupeřů, ale kromě soupeřů musel bojovat hlavně s nedostatečnou rychlostí svého motocyklu na rovinkách a navíc ještě s nedostatečným gripem v zatáčkách. V pátém kole ve snaze dojet další jezdce ztratil předek motocyklu, havaroval a nezraněn odstoupil ze závodu.

"Zvolil jsem těsnější stopu, když jsem se snažil předjet jezdce přede mnou, ale podjelo mi  přední kolo. Jel jsem pod plynem a snažil se přinutit stroj, aby zatočil.  Motocykl ale nechtěl zatáčet, což je problém, se kterým se potýkáme celý tento víkend. Také jsme měli problém s rychlostí na rovinkách v porovnání s ostatními motocykly, což má nejspíš na svědomí náš nový quickshifter, který jsme namontovali v sobotu. Funguje dobře a motocykl už sám od sebe neprořazuje, ale řazení převodových stupňů je trochu pomalejší. Už v prvním kole mě na rovince předjeli tři jezdci. Cítil jsem, že jsem silnější než oni, a snažil jsem se získávat čas v zatáčkách, ale na Sachsenringu se opravdu těžko předjíždí. Bohužel jsem již v pátém kole havaroval."

Moto3

Isaac Viňales # 32

Husqvarna Factory Team Laglisse

Viñalese zastavilo zraněné koleno
Závod plný bolesti absolvoval tovární jezdec Husqvarny Isaac Viñales, který jel s natrženými kolenními vazy v levém koleni. Pro Viñalese to byl obzvláště obtížné na tomto německém okruhu, který je relativně krátký a hodně náročný, a navíc 10 ze 13 zatáček je na levou stranu. Viñales i jeho týmová kolegyně Maria Herrera byli také ve skupině 10 jezdců, kteří byli penalizováni ztrátou tří startovních pozic a zkrácením nedělního warm-upu o 10 minut za to, že na konci sobotní kvalifikace projeli podle vedení závodu cílem příliš pomalu. Přes tyto překážky a přes bolest v koleni Viñales bojoval a závod dokončil na osmnáctém místě. Německo tedy nepřineslo očekávané výsledky, ale Viňales má nyní před sebou oddechový čas na zotavení ze svých zranění před další Velkou cenou, která se jede v Indianapolisu 9. srpna.

# 32 Isaac Viñales - DNF
"V ranním warm-upu jsem si natrhl vazy v levém koleni. Bylo to hodně bolestivé, na mobilní klinice mi koleno zabandážovali a dali mi rady, co mám dělat, abych dokázal dojet závod. Na startovním roštu jsem vůbec nevěřil, že bych mohl vydržet víc než několik kol. Dal jsem do toho hodně vůle a musel jsem hodně zatínat zuby, protože většina zatáček je tady doleva, ale jsem rád, že jsem dojel do cíle."

Příští závod MotoGP:

Indanapolis, 9. 8. 2015

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP 2016

Yonny Hernandéz # 68 V nejprestižnějším motocyklovém seriálu Moto GP závodí v přilbách LS2 hned několik jezdců. Ve třídě MotoGP změnil kolumbijský jezdec Yonny Hernandéz tým po loňských problémech s ..

Archiv novinek a článků

LS2 TEAM - Iván Cervantes

Několikanásobný mistr světa Iván Cervantes jezdí s helmou LS2 MX456 Light Punch,  se kterou se právě připravuje na nadcházející mistrovství světa enduro, které začíná již o tomto v..

LS2 v MotoGP - GP V. Británie

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015   MotoGP Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Naděje zhasly hned v první zatáčc..

LS2 v Moto GP - GP ČR -  Brno 2015

LS2 v Moto GP - GP ČR - Brno 2015

11. závod, Velká cena České republiky, Brno, 16. srpen 2015   MotoGP   Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Velmi solidní 11. mí..