LS2 v MotoGP - GP V. Británie

03.09.2015
   
(2105) Zobrazeno

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015

 

MotoGP

Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Naděje zhasly hned v první zatáčce
Yonny Hernandéz, který startoval ze slibné 11. pozice startovního roštu, havaroval hned v první zatáčce  po vzájemném střetu s Aleixem Espargarem a závod nedokončil. Týmový prapor Ducati Pramac Racing  však vysoko zvedl Hernandézův týmový kolega Danillo Petrucci, který po startu z 18. místa přímo zázračně předjel téměř celé startovní pole s výjimkou vítěze závodu Valentina Rossiho, a i k němu se dokázal dotáhnout na 1,5 vteřiny z původní ztráty téměř deseti sekund. Závod byl ovlivněný deštěm, kvůli kterému se po zahřívacím kole odložil start, závod se jel jako mokrý a byl poznamenán mnoha pády. Mezi jezdci, kteří neustáli tempo závodu, byl i loňský vítěz Marc Marquéz.


 
Yonny Hernandez - OCTO Pramac Racing Team # 69
„Je to škoda, že jsem spadl hned v první zatáčce. Už při warm-upu jsem měl dobrý pocit z motorky, bohužel jsem se ale při brzdění do první zatáčky střetl s Aleixem Espargarem. Nejdřív jsem si myslel, že jsme se srazili s Maverickem Viňalesem, a teprve když jsem se v boxech podíval na záznam, tak jsem si uvědomil, s kým jsem se střetnul doopravdy.“ 

Loris Baz # 76

Forward Racing Yamaha
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Obtížný závod v Silverstonu
V promokré Britské Grand Prix skončil jezdec týmu Forward Racing Loris Baz na 16. místě. Po vynikající pole position ze soboty nemohl Baz v nedělním závodě najít správný cit pro mokré nastavení motorky a hned na startu přišel o několik pozic. Francouz, který závod začínal na 15. pozici, projel cílem na 16. místě, těsně za body.# 76 Loris Baz - 16. místo
"Po skvělém pole- position včera tohle nebyl závod, jaký jsem si představoval. Poprvé od předsezónních testů v Kataru jsem jel na mokré trati, s nastavením, které jsem znal jen málo a neměl jsem možnost si na něj zvyknout. Na začátku byl pocit z motorky dobrý, byl jsem schopen zůstat ve skupině ostatních jezdců Open, ale jak se pneumatiky začínaly opotřebovávat, musel jsem zpomalit a moji soupeři mě předjeli. "


 

Moto2

Simone Corsi # 3

Forward Racing Yamaha
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Hořký závod pro Simone Corsiho
Byl to závod k zapomenutí. Simone Corsi,  15. na startovním roštu, začal po dobrém startu rychle ztrácet své pneumatiky a po lehkém pádu byl nucen závod předčasně vzdát.# 3 Simone Corsi
"Byl to opravdu těžký závod. Měl jsem dobrý start, ale po několika kolech začala trať osychat. Neměl jsem vůbec žádný cit pro zadní kolo, zadní pneumatika se úplně roztrhala a ztratila přilnavost, udělal jsem malou chybičku a ocitl jsem se na zemi ".

 


Anthony West # 95

QMMF Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Král deště Anthony West zajel na mokrém Silverstonu nejlepší výsledek sezóny
Anthony West v neděli opět předvedl své legendární schopnosti ve zrádných podmínkách mokrého Silverstonu, když protnul cílovou čáru na sedmém místě, těsně za domácím jezdcem, týmovým kolegou Samem Lowesem. 34letý Australan startoval z 22. místa na roštu, již v prvním kole byl na bodech a razil si cestu dál do první desítky. V sedmém kole to dotáhl do Top Ten, ale menší technický problém s pravou stupačkou ho v druhé polovině závodu zpomalil. West přesto nakonec našel způsob, jak jet rychle i s tímto problémem a pokračoval v tlaku. Několikrát si s Lowesem vyměnili pozice, v posledním kole West mistrovsky zaútočil na Sandra Corteseho, kterého předjel vnějškem a zajistil si tak výsledné sedmé místo.Anthony West # 95 - 7. místo
"Jsem spokojený s výsledkem, mnohem spokojenější než v posledních závodech! Rozhodně jsem potřeboval tenhle výsledek po předchozí řadě špatných závodů. Jediným zklamáním je to, že pravá stupačka asi v polovině závodu praskla. Měl jsem dobrý rytmus a docela rychle jsem dojel Lowese, cítil jsem se dobře a myslím, že kdyby stupačka nepraskla, bych byl schopen dostat se dokonce ještě o jednoho jezdce před Lowese. Když se to s tou stupačkou stalo, myslel jsem, že se celá ulomila a to mi narušilo rytmus. Nemohl jsem používat zadní brzdu, protože jsem nemohl na stupačce stát. Trvalo mi asi tři kola, během nichž jsem se stupačky vůbec nedotkl, pak jsem na ni zkusil trochu zatlačit a naštěstí zatížení vydržela. Byl jsem proto schopen pokračovat dál, ale ne na 100 procent, protože čím víc jsem na stupačku tlačil, tím víc se opírala o kyvnou vidlici. Cítil jsem taky, jak vibruje - to nebyl dobrý pocit. Jsem proto rád, že jsme skončili tak vysoko na bodech a že jsem byl schopen dát klukům dobrý výsledek za jejich dobrou práci, kterou pro tým odvedli."

 


Moto3

Isaac Viňales # 32

RBA Racing KTM
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Mohl to být nejlepší závod kariéry - Isaac Viňales jezdil celou první polovinu mokrého britského závodu Moto3 s velkým náskokem na čele. Vedení závodu se ihned po startu ujal náš Karel Hanika, který startoval z vynikajícího druhého místa. Hanika však již ve třetí zatáčce po startu upadl a do vedení se dostal Isaac Viňales, který od letní přestávky jezdí v týmu RBA, ve kterém nahradil Niklase Aja. Isaac Viñales však třináct kol před cílem spadl, ve stejné zatáčce, ve které upadli i Karel Hanika, vítěz kvalifikace Jorge Navarro nebo Brad Binder, a tím pohřbil všechny své šance na skvělý výsledek. Vítězem závodu se stal Angličan  Danny Kent, jako druhý projel cílem náš Jakub Kornfeil.
 

Příští závod MotoGP:

13. září 2015 - Gran Premio di San Marino, Misano

 

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

Jezdci LS2 mezi nejrychlejšími Těsně před startem Velké ceny Malajsie MotoGP se na okruhu v Sepangu spustila tropická bouře a pršelo tak silně, že začátek MotoGP musel být posunut o 15 minut. Kvůli silnému dešti byl navíc závod ..

Archiv novinek a článků

JAWA kolem světa s LS2  2016/17

JAWA kolem světa s LS2 2016/17

Pavel Suchý absolvoval v letech 2013-14 cestu kolem světa v sedle své 35 let staré Jawy 350. Pro tuto osm měsíců a 49 003 km dlouhou cestu přes čtyři světové kontinenty, skrz poušť Gobi, africké pr..

Pavel Kejmar s přilbou  LS2 - 3. na MS

Pavel Kejmar s přilbou LS2 - 3. na MS

Nejúspěšnější český jezdec supermoto, Pavel Kejmar, jezdící v přilbě LS2 MX456, získal vynikající třetí místo v konečném hodnocení mistrovství světa supermoto 2016.   Závě..

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

Jezdec LS2 Loris Baz vybojoval v neděli na Masarykově okruhu fantastické čtvrté místo v neuvěřitelně napínavé Velké ceně České republiky. Francouzský pilot stáje Ducati Avintia Racing dem..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace