Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing

Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Postup vpřed zastavil pád
Yonny Hernandez přijel na Circuit of the Americas v Austinu v Texasu ve skvělé formě, což dokázal v ranním warm-upu, ve kterém zajel třetí nejlepší čas. Vysoké naděje potvrdil i skvělým startem a v úvodu závodu se mu podařilo postoupit o šest pozic a postoupit na deváté místo. O pět kol později však kolumbijský jezdec havaroval v poslední zatáčce před cílovou rovinkou a nemohl dále pokračovat v závodě.

Yonny Hernandez - Pramac Racing # 68
"Začal jsem dobře, ale s tvrdou přední pneumatikou jsem nemohl najít dostatečné tempo. Cítil jsem, že ztrácím přilnavost přední pneumatiky a musel jsem trochu zpomalit. V zatáčce před hlavní rovinkou jsem pak udělal chybu, podklouzlo mi kolo a následoval pád. Je mi to moc líto, ale v každé zatáčce jsem opravdu jel na hranici možného, a bylo velmi obtížné dostat se do cíle a přitom tlačit na rychlé časy. Teď se musíme soustředit na Grand Prix Argentiny, kterou považuji za téměř domácí závod. Budu mít tedy velkou motivaci a dám do toho ze sebe to nejlepší."

Loriz Baz # 76

Athina Forward Racing Yamaha

Těžký závod pro tým Athina Forward Racing

Pro tým Athina Forward Racing byl Austin těžký závod. Stefan Bradl skončil po kontaktu s Jackem Millerem a Loris Baz přejel cílovou čáru mimo bodované pozice.
Loris Baz odstartoval do závodu z 20. místa. Francouz se ale už od startu trápil, zůstal však blízko bodovaných pozic. Jak závod pokračoval dále, Baz začínal stále více ztrácet přilnavost na předním kole, musel zpomalit a cílem projel na 17. místě.

Loris Baz
"Nebyl to závod, jaký jsem si představoval. Neměl jsem dobrý start, ale byl jsem pak poměrně rychlý a podařilo se mi dojet skupinu přede mnou. Měl jsem dobré tempo a celou první polovinu závodu jsem se s ní držel. Pak jsem ale začal ztrácet přilnavost předního kola. Snažil jsem se tlačit až do konce, ale nakonec jsem byl rád, že jsem závod vůbec dokončil. Jsme však blízko bodů a hodně jsme se za tento víkend naučili. A to je dobrý výchozí bod před závodem v Argentině ".

Moto2

Simone Corsi # 3

Athina Forward Racing

Simone Corsi v Austinu - těsně před Top10

Simone Corsi odstartoval do závodu z 12. pozice, a po celou dobu závodu se snažil dostat se do Top 10. Ve třetím kole začalo na některých částech okruhu drobně pršet. Ve třináctém kole došlo na čele ke kurióznímu vzájemnému kontaktu mezi druhým Johannem Zarcem a třetím Xavierem Simeonem. Simeon se neudržel v sedle a z motocyklu spadl, jeho motorka však i bez jezdce pokračovala dál v jízdě, a pouze se štěstím nikoho nesestřelila, než skončila v kačírku. Simone Corsi dojel do cíle těsně za první desítkou na 11. místě, po pádu v Kataru si ale italský jezdec dojel pro první mistrovské body.

"Dokončil jsem závod, a to je důležité. Fyzicky jsem byl v pořádku a neměl jsem žádné problémy, nemůžu ale říct, že jsem spokojený. Mým cílem bylo přiblížit se Top 5. Nebyl to vůbec jednoduchý závod, úvodní kola se jela na mokré trati, já nebyl schopen přiblížit se k vedoucí skupině a tak jsem nemohl skončit tam, kde jsem chtěl, " řekl Simone Corsi po závodě.

Anthony West # 95

QMMF Racing

Anthony West dokončil druhý závod sezony na výborné sedmé pozici

Skvělý výsledek zaznamenal tým QMMF Racing, když se oba jeho jezdci probojovali do Top Ten. Anthony West sice v úvodu závodu poněkud spadl zpět z vedoucí skupiny jezdců a další čas ztratil bojem se soupeři, ale ve 14. kole byl zpátky na desátém místě. Rozhodující krok udělal, když v jednom kole předjel dva jezdce a čtyři kola před cílem si zajistil sedmé místo.

Anthony West - 7. místo
"Odstartoval jsem velmi dobře, ale protože jsem byl v nájezdu do první zatáčky na vnějšku, postrkal jsem se s jezdci, kteří byli na vnitřku, což mě trochu zdrželo. V prvním kole jsem navíc nemohl najít správný rytmus a ztratil pár pozic. Pokaždé, když jsem někoho předjel, dostal se znovu přede mě a nakonec jsem s vedoucí skupinou ztratil úplně kontakt. Trvalo mi skoro celý závod, než jsem tuto skupinu se Simonem, Kalliem a dalšími dohnal. Boj s Corsim na začátku závodu mě stál hodně času , takže jsem se rozhodl zůstat za ním a nechat jej dělat práci, což se ukázalo jako správná volba. Když jsme se konečně dostali do skupiny jezdců, podařilo se mi Corsiho předjet a také některé další jezdce. S výsledkem i s motocyklem jsem spokojený. A jsem si jistý, že v příštích závodech budeme ještě silnější. Motorka se hodně zlepšila a tak jsme schopni být rychlejší v kvalifikaci i v závodech! "

Moto3

Isaac Viňales # 32

Husqvarna Factory Team Calvo Laglisse

Dobrý výsledek v obtížném závodě

Ačkoliv byl závod třídy Moto3 v Austinu vyhlášen jako suchý, podmínky na trati byly komplikované, protože některá místa byla stále mokrá po předchozím dešti. I přes obtížnost závodu byl jezdec továrního týmu Husqvarna Isaac Viňales schopen dokončit závod a získal nejlepší možný výsledek. Isaac Viñales byl schopný držet se ve vedoucí skupině jezdců, která se vytvořila v první části závodu. Problémy s převodovkou mu však znemožnily bojovat o lepší pozice a tak závod dokončil v "Top Ten", jako devátý. Závod vyhrál Angličan Danny Kent.

# 32 Isaac Viñales - 9º
"Nebyl to dobrý závod, protože motorka byla nastavena na vysokou rychlost na rovinkách a tudíž nám chyběla akcelerace. Musel jsem to dohánět brzděním a v zatáčkách, takže přední pneumatika byla brzy pryč. Ale to je závodění. Teď se musíme soustředit na Argentinu, doufám, že tam se nám bude dařit lépe."

Příští závod:

19. dubna 2015, Red Bull Grand Prix Argentiny

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP 2016

Yonny Hernandéz # 68 V nejprestižnějším motocyklovém seriálu Moto GP závodí v přilbách LS2 hned několik jezdců. Ve třídě MotoGP změnil kolumbijský jezdec Yonny Hernandéz tým po loňských problémech s ..

Archiv novinek a článků

LS2 TEAM - Iván Cervantes

Několikanásobný mistr světa Iván Cervantes jezdí s helmou LS2 MX456 Light Punch,  se kterou se právě připravuje na nadcházející mistrovství světa enduro, které začíná již o tomto v..

LS2 v MotoGP - GP V. Británie

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015   MotoGP Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Naděje zhasly hned v první zatáčc..

LS2 v Moto GP - GP ČR -  Brno 2015

LS2 v Moto GP - GP ČR - Brno 2015

11. závod, Velká cena České republiky, Brno, 16. srpen 2015   MotoGP   Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Velmi solidní 11. mí..