Isaac Viňales # 32

Husqvarna Factory Team Calvo Laglisse
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Fantastické pódium pro Isaaca Viñalese

Skvělý výsledek zaznamenal v Argentině jezdec LS2 ve třídě Moto3, Isaac Viñales. Továrnímu jezdci Husqvarny se poprvé ve třídě Moto3 podařilo dostat se na pódium, třetí místo znamená i značný příděl bodů. Viñales v úvodu závodu vedl, ale nesmírně rychlé tempo Dannyho Kenta umožnilo Britovi osamocený únik. Isaac Viñales poté zůstal po celou dobu závodu v čelní skupině bojující o druhou pozici a velmi často byl na jejím čele. Svým třetím místem v cíli Viñales zlomil dosavadní monopol Hondy na stupních vítězů v této sezóně, a zároveň se vyhoupl na páté místo celkového pořadí. Díky Viñalesovu argentinskému výsledku se značka Husqvarna zároveň dostala na druhé místo v žebříčku konstruktérů.

# 32 Isaac Viñales - 3.místo
"Jsem velmi šťastný. Ze začátku sezóny jsem s motorkou tvrdě bojoval, ale postupem času jsem se na ní začal cítit pohodlněji, ve spolupráci s továrnou jsme postoupili ve vývoji vpřed. Argentinské pódium je potvrzením naší tvrdé práce. V poslední zatáčce jsem se ještě snažil předjet Efrena, ale ten mi zavřel dveře a já už jej nestihl předjet. Třetí místo nás nabilo velkou energií, těšíme se do Jerezu, kde se budeme opět snažit dostat se až na vrchol, pokud budeme pokračovat v práci stejným způsobem."

MotoGP

Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing

Viděl jsem plameny a musel jsem zastavit

Téměř domácí Velká cena Argentiny měla být pro kolumbijského jezdce LS2 Yonnyho Hernandéze parádním závodem, ale skončila již v sedmém kole, když jeho Pramac Ducati vzplála spektakulárním plamenem. U Ducati GP14.2 totiž začal z motoru unikat olej, který na rozžhaveném výfukovém potrubí ihned vzplál. Za Hernandézem jedoucí Scott Redding byl celý pokrytý olejem, ale naštěstí nespadl. Kolumbijský jezdec LS2 v té chvíli držel desátou pozici.

Yonny Hernandéz # 68:
"Jsem smutný z toho, co se stalo. Začal jsem skvěle, získal jsem několik pozic a dostal se do Top 10, kde jsem měl v plánu závod dokončit. Bohužel došlo k problému na motoru. Po cílové rovince jsem zezdola ucítil velké horko. Oheň jsem hned neviděl, ale o pár zatáček později se teplota stala nesnesitelnou, uviděl jsem šlehat plameny a musel jsem zastavit. Nevím, v čem byl problém, tým se snaží pochopit, co se stalo. Měli jsme smůlu, teď musíme myslet na Jerez. "

Závod se stal kořistí fenomenálního Valentina Rossiho, který díky správné volbě pneumatik neuvěřitelnou stíhací jízdou stáhl čtyřvteřinový náskok M. Marquéze, a dvě kola před cílem jej předjel. Marquéz navíc při pokusu vrátit se zpět do vedení přemírou snahy havaroval a závod nedokončil.

Loriz Baz # 76

Athina Forward Racing Yamaha

Třetí místo v kategorii Open

Jezdec týmu Athina Forward Racing Loriz Baz dokončil závod na okruhu Termas de Rio Hondo na bodech, když přejel cílovou čáru na 14. místě. Baz, který rozjížděl závod z 22. místa, předvedl vynikající stíhací jízdu a tak získal své první body v MotoGP. Francouz, který debutoval v královské třídě motocyklů při Grand Prix Kataru, měl v Argentině výborné tempo, díky kterému byl schopen dojet své přímé konkurenty ve třídě.

"Byl to opravdu dobrý závod a jsem velmi spokojený. V úvodních kolech, s plnou nádrží, jsem se trápil, často jsem ztrácel předek motorky a musel jsem kvůli tomu přenechat několik pozic. S postupem závodu se ale cit pro předek zlepšil a podařilo se mi nasadit a udržet opravdu dobré tempo. To mi umožnilo dojet své přímé soupeře z třídy Open a brát své první body v MotoGP. Jsem velmi rád a musím poděkovat svým mechanikům - díky jejich práci jsme za pouhé tři závody dosáhli na bodované pozice."

Moto2

Simone Corsi # 3

Athina Forward Racing

Pád a obroušený prsteník

Argentinský závod skončil pro Simone Corsiho smolně. Ital měl velmi dobrý start, ale v bojích se skupinou jezdců ztratil několik pozic. Při pokusu dostat se na lepší umístění však havaroval a byl nucen odstoupit. Při pádu si Corsi navíc obrousil kus prsteníku levé ruky a byl okamžitě operován na Clinice Mobile.

Simone Corsi #3
"Bohužel to nebyl dobrý závod. Začal jsem dobře, byl jsem na dostřel vedoucím jezdcům, ale pak jsem uvízl v provozu. Ztratil jsem několik pozic a když jsem se snažil dohnat ztracený čas zpět, udělal jsem chybu. Při pádu jsem si navíc obrousil prsteník levé ruky, což mi vyneslo dva stehy. Těším se ale zpátky do Jerezu, protože dnešní víkend jsme se ukázali být konkurenceschopní."

Anthony West # 95

QMMF Racing

Postrádali jsme rychlost

I další jezdec LS2 Anthony West měl do GP Argentiny velmi dobrý start, a v úvodních kolech v těžké kategorii Moto2 byl v první desítce. Brzy ale zjistil, že na rychlém okruhu Termas de Rio Hondo nedokáže udržet tempo ostatních jezdců a závod dokončil na 14. místě. I přesto, že 33letý Australan měl mnohem vyšší cíle, byl po závodě spokojený, neboť on i tým udělali další pokroky v základním nastavení  motocyklu.

Anthony West, 14. místo
" Se svým startem i s nastavením motocyklu jsem byl spokojený. Od tréninků jsme udělali nějaké změny, které přinesly zlepšení. Počasí nám také vyhovovalo, protože přineslo nižší teploty. Během prvních kol jsem se propracoval až na deváté místo a cítil jsem se dost silný v zatáčkách, ale když došlo na souboje s ostatními jezdci, nemohl jsem dělat nic, protože v některých částech trati jsem neměl rychlost a ztrácel jsem čas. Když jsem jel za někým v slipstreamu a vyjel jsem z něj abych zaútočil, okamžitě jsem ztratil rychlost, zatímco ostatní se z mého slipstreamu dostávali velmi snadno. Dobrá věc ale je, že jsem se držel za Lüthim a tím jsem mohl potvrdit naše pokroky ve vývoji motocyklu. Chtěl bych poděkovat svému týmu, protože motocykl byl připraven velmi dobře a já se cítil pohodlně. Pouze jsme postrádali rychlost."

Příští závod:

3. května 2015, Gran Premio bwin de España, Jerez

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP 2016

Yonny Hernandéz # 68 V nejprestižnějším motocyklovém seriálu Moto GP závodí v přilbách LS2 hned několik jezdců. Ve třídě MotoGP změnil kolumbijský jezdec Yonny Hernandéz tým po loňských problémech s ..

Archiv novinek a článků

LS2 TEAM - Iván Cervantes

Několikanásobný mistr světa Iván Cervantes jezdí s helmou LS2 MX456 Light Punch,  se kterou se právě připravuje na nadcházející mistrovství světa enduro, které začíná již o tomto v..

LS2 v MotoGP - GP V. Británie

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015   MotoGP Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Naděje zhasly hned v první zatáčc..

LS2 v Moto GP - GP ČR -  Brno 2015

LS2 v Moto GP - GP ČR - Brno 2015

11. závod, Velká cena České republiky, Brno, 16. srpen 2015   MotoGP   Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Velmi solidní 11. mí..