13.01.2015

(2346) Zobrazeno

# 32 Isaac Viñales /MOTO3

Fantastické druhé místo ve Valencii, vítězství zabránila pouze týmová režie.

Skvělým druhým místem v posledním závodě sezóny 2014 zakončil jezdec LS2 Isaac Viñales doposud nejlepší závod své kariéry. Od prvního kola fantasticky bojoval na španělské trati s Jackem Millerem a Alexem Márquezem o vítězství, a pouze týmová režie KTM a příkaz pustit Millera před sebe zabránila katalánskému jezdci projet cílem jako první. Isaac Viñales tak v přilbě LS2 projel cílem na druhém místě, o pouhých 0,155 s za Millerem. Jack Miller bojoval s Márquezem o mistrovský titul a tým Calvo musel vyslyšet pokyn rakouského výrobce pomoci australskému jezdci dosáhnout titulu. Nakonec to ale stejně nebylo nic platné, mistrem světa se stal Márquez. Ale pro Team Calvo, pro Isaaca Viñalese i pro přilby LS2 byl závod ve Valencii nejlepším závodem sezóny a nejlepší možný způsob, jak ukončit sezónu 2014.

Vlastní závod byl doslova dechberoucí. Oba kandidáti na titul dali do závodu všechno, pořadí na čele se neustále měnilo, jméno mistra světa se za závod změnilo snad 10x. Několikrát se Márquez s Millerem dostali dokonce do vzájemného kontaktu, po jednom takovém střetnutí se Márquez propadl na sedmé, Miller dokonce až na 12. místo. Ke konci závodu si Viñales, který po celou dobu držel taktovku v hlavní skupině bojující o vítězství, vypracoval asi 1,5vteřinový náskok před pronásledovateli, ale po příkazu z boxů musel pustit Millera před sebe. Jack Miller si tedy dojel pro vítězství, ale z titulu se nakonec radoval Alex Márquez, který dojel třetí.

# 32 Isaac Viñales - 2. místo
„Jsem s tímto závodem velmi spokojený. Bylo to velmi těžké, bojovali jsme velmi tvrdě od prvního kola, ale každý okamžik závodu jsem si skvěle užíval. V posledním kole jsem musel trochu zpomalit, abych se pokusil pomoci KTM k titulu, ale přesto mě dnešek nechává s velkou sebejistotou, protože jsem věděl, že jsem mohl sebrat vítězství Millerovi. Ale musíte být loajální ke svému týmu a svému výrobci. Nejdůležitější je, že nám tento výsledek dává fantastickou motivaci do příští sezóny.“

Výsledky GP Valencie / Moto3:

1. Jack MILLER                 KTM
2. Isaac VINALES             KTM
3. Alex MÁRQUEZ           Honda

# 68 Yonny Hernandez /MotoGP

Odstoupení kvůli poruše a místo v továrním týmu Ducati 2015

Yonny Hernandez, jediný jezdec nejvyšší kategorie MotoGP z Latinské Ameriky, ukončil poslední závod sezóny 2014 předčasně kvůli poruše své Ducati. Po startu z 15. místa se kolumbijskému jezdci LS2 podařilo propracovat až na místo osmé, ale problém s přední brzdou mu zabránil dokončit závod s výborným výsledkem. Yonny Hernandez dokončil tímto závodem svoji zatím nejlepší sezonu v MotoGP. Skončil na 15. místě v celkovém pořadí a třikrát byl v Top 10, a to přesto, že celou sezónu 2014 závodil na rok starém a nevyvíjeném motocyklu Ducati GP 13.
Vzhledem ke svým velmi dobrým výsledkům byl Hernandez potvrzen pro rok 2015 jako tovární jezdec Ducati, takže v rámci přípravy na příští rok nyní zůstává ve Valencii testovat tovární Ducati GP14.2.
Vítězem posledního závodu byl Španěl Marc Márquez, druhý dojel Valentino Rossi (Movistar Yamaha), stupně vítězů doplnil Dani Pedrosa. V celkovém pořadí zvítězil Marc Márquez před Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem na Yamahách.

Ve Valencii se v rámci přípravy na sezónu 2015 objevila po dlouhé odmlce i značka Suzuki, De Puniet však musel předčasně vzdát a s poruchou stroje zajel do boxů.

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP 2016

Yonny Hernandéz # 68 V nejprestižnějším motocyklovém seriálu Moto GP závodí v přilbách LS2 hned několik jezdců. Ve třídě MotoGP změnil kolumbijský jezdec Yonny Hernandéz tým po loňských problémech s ..

Archiv novinek a článků

LS2 TEAM - Iván Cervantes

Několikanásobný mistr světa Iván Cervantes jezdí s helmou LS2 MX456 Light Punch,  se kterou se právě připravuje na nadcházející mistrovství světa enduro, které začíná již o tomto v..

LS2 v MotoGP - GP V. Británie

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015   MotoGP Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Naděje zhasly hned v první zatáčc..

LS2 v Moto GP - GP ČR -  Brno 2015

LS2 v Moto GP - GP ČR - Brno 2015

11. závod, Velká cena České republiky, Brno, 16. srpen 2015   MotoGP   Yonny Hernandéz # 68 Ducati Pramac Racing Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon Velmi solidní 11. mí..