Isaac Viñales - 2. místo ve Valencii

13.01.2015
   
(2993) Zobrazeno

# 32 Isaac Viñales /MOTO3

Fantastické druhé místo ve Valencii, vítězství zabránila pouze týmová režie.
Skvělým druhým místem v posledním závodě sezóny 2014 zakončil jezdec LS2 Isaac Viñales doposud nejlepší závod své kariéry. Od prvního kola fantasticky bojoval na španělské trati s Jackem Millerem a Alexem Márquezem o vítězství, a pouze týmová režie KTM a příkaz pustit Millera před sebe zabránila katalánskému jezdci projet cílem jako první. Isaac Viñales tak v přilbě LS2 projel cílem na druhém místě, o pouhých 0,155 s za Millerem. Jack Miller bojoval s Márquezem o mistrovský titul a tým Calvo musel vyslyšet pokyn rakouského výrobce pomoci australskému jezdci dosáhnout titulu. Nakonec to ale stejně nebylo nic platné, mistrem světa se stal Márquez. Ale pro Team Calvo, pro Isaaca Viñalese i pro přilby LS2 byl závod ve Valencii nejlepším závodem sezóny a nejlepší možný způsob, jak ukončit sezónu 2014.

Vlastní závod byl doslova dechberoucí. Oba kandidáti na titul dali do závodu všechno, pořadí na čele se neustále měnilo, jméno mistra světa se za závod změnilo snad 10x. Několikrát se Márquez s Millerem dostali dokonce do vzájemného kontaktu, po jednom takovém střetnutí se Márquez propadl na sedmé, Miller dokonce až na 12. místo. Ke konci závodu si Viñales, který po celou dobu držel taktovku v hlavní skupině bojující o vítězství, vypracoval asi 1,5vteřinový náskok před pronásledovateli, ale po příkazu z boxů musel pustit Millera před sebe. Jack Miller si tedy dojel pro vítězství, ale z titulu se nakonec radoval Alex Márquez, který dojel třetí.# 32 Isaac Viñales - 2. místo
„Jsem s tímto závodem velmi spokojený. Bylo to velmi těžké, bojovali jsme velmi tvrdě od prvního kola, ale každý okamžik závodu jsem si skvěle užíval. V posledním kole jsem musel trochu zpomalit, abych se pokusil pomoci KTM k titulu, ale přesto mě dnešek nechává s velkou sebejistotou, protože jsem věděl, že jsem mohl sebrat vítězství Millerovi. Ale musíte být loajální ke svému týmu a svému výrobci. Nejdůležitější je, že nám tento výsledek dává fantastickou motivaci do příští sezóny.“

 

Výsledky GP Valencie / Moto3:

1. Jack MILLER                 KTM    
2. Isaac VINALES             KTM    
3. Alex MÁRQUEZ           Honda

 

 

 

# 68 Yonny Hernandez /MotoGP

Odstoupení kvůli poruše a místo v továrním týmu Ducati 2015

Yonny Hernandez, jediný jezdec nejvyšší kategorie MotoGP z Latinské Ameriky, ukončil poslední závod sezóny 2014 předčasně kvůli poruše své Ducati. Po startu z 15. místa se kolumbijskému jezdci LS2 podařilo propracovat až na místo osmé, ale problém s přední brzdou mu zabránil dokončit závod s výborným výsledkem. Yonny Hernandez dokončil tímto závodem svoji zatím nejlepší sezonu v MotoGP. Skončil na 15. místě v celkovém pořadí a třikrát byl v Top 10, a to přesto, že celou sezónu 2014 závodil na rok starém a nevyvíjeném motocyklu Ducati GP 13.
Vzhledem ke svým velmi dobrým výsledkům byl Hernandez potvrzen pro rok 2015 jako tovární jezdec Ducati, takže v rámci přípravy na příští rok nyní zůstává ve Valencii testovat tovární Ducati GP14.2.
Vítězem posledního závodu byl Španěl Marc Márquez, druhý dojel Valentino Rossi (Movistar Yamaha), stupně vítězů doplnil Dani Pedrosa. V celkovém pořadí zvítězil Marc Márquez před Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem na Yamahách.

Ve Valencii se v rámci přípravy na sezónu 2015 objevila po dlouhé odmlce i značka Suzuki, De Puniet však musel předčasně vzdát a s poruchou stroje zajel do boxů.

 

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

Jezdci LS2 mezi nejrychlejšími Těsně před startem Velké ceny Malajsie MotoGP se na okruhu v Sepangu spustila tropická bouře a pršelo tak silně, že začátek MotoGP musel být posunut o 15 minut. Kvůli silnému dešti byl navíc závod ..

Archiv novinek a článků

JAWA kolem světa s LS2  2016/17

JAWA kolem světa s LS2 2016/17

Pavel Suchý absolvoval v letech 2013-14 cestu kolem světa v sedle své 35 let staré Jawy 350. Pro tuto osm měsíců a 49 003 km dlouhou cestu přes čtyři světové kontinenty, skrz poušť Gobi, africké pr..

Pavel Kejmar s přilbou  LS2 - 3. na MS

Pavel Kejmar s přilbou LS2 - 3. na MS

Nejúspěšnější český jezdec supermoto, Pavel Kejmar, jezdící v přilbě LS2 MX456, získal vynikající třetí místo v konečném hodnocení mistrovství světa supermoto 2016.   Závě..

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

Jezdec LS2 Loris Baz vybojoval v neděli na Masarykově okruhu fantastické čtvrté místo v neuvěřitelně napínavé Velké ceně České republiky. Francouzský pilot stáje Ducati Avintia Racing dem..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace