LS2 v MotoGP - Grand Prix Velké Británie

11.09.2014
   
(2720) Zobrazeno

 

# 68 Yonny Hernandez /MotoGP

Další výborný výsledek v MotoGP
Kolumbijský jezdec Yonny Hernandez, jezdící v helmě LS2 FF396 CR1, dojel do cíle Grand Prix Velké Británie na vynikajícím jedenáctém místě. Yonny Hernandez překvapil svojí rychlostí v Silverstone již v trénincích a závod rozjížděl ze 13. místa na startovním roštu, těsně před naším Karlem Abrahamem. Hernandez začal závod v rychlém tempu, v počátečních fázích získával pozice a dařilo se mu držet velmi rychlé tempo navzdory tomu, že se musel vypořádat s postupným opotřebením svých pneumatik v závěrečných fázích závodu, které mu znemožňovalo ostré brzdění a zhoršovalo výjezdy ze zatáček. Yonny Hernandez se svým výsledkem ve Velké Británii opět zařadil mezi top jezdce a připsal si dalších pět bodů.Yonny Hernandez (EnergyT.I. Pramac Racing)
"Jsem šťastný, že jsem konečně dokončil závod na bodech, naše smůla je už doufám pryč! Zadní pneumatika na konci závodu bohužel neměla už skoro žádný grip, takže bojovat o umístění v první desítce bylo nemožné. Chceme ale problém s pneumatikami vyřešit, abychom byli schopni v Misanu bojovat v první desítce."


 

 

# 32 Isaac Viñales /MOTO3

Třinácté místo v Silverstone
Isaac Viñales (Team Calvo) v sobotu na okruhu v Silverstone ukázal, že má potenciál bojovat v první pětce. V dopoledním volném tréninku patřil mezi nejrychlejší, pohyboval se na druhém místě, jeho týmový kolega Jakub Kornfeil na čtvrtém. V kvalifikacích se však tempo značně zvýšilo a klíčem k dobrému času se na dlouhých rovinkách Silverstonu stal slipstream. Avšak ani Viñales ani Kornfeil neměli štěstí na tento komfort, a tak nebyli schopni zajet časy, v jaké doufali. Viñales tak do závodu startoval z devátého, Kornfeil z šestnáctého místa na startovním roštu.


 

V závodě, který se jel na 17 kol, se podobně jako v Brně vytvořila na čele velká 15členná skupina, ve které jezdil i Viñales. Ten v počátečních fázích závodu dokonce stanovil vůbec nejrychlejší kolo závodu, které poté ještě dále vylepšil Jakub Kornfeil. Šest kol před cílem se od této skupiny odpoutali Rins, Marquez, Bastianini a Oliveira, kteří si postupně vypracovali cca 4,5 vteřinový náskok, a rozdělili si tak mezi sebou pódiová umístění.

V hlavní skupině se mezitím odehrávaly tvrdé souboje. Čtyři kola před cílem se do čela této skupiny propracoval Isaac Viñales, takže v té chvíli jezdil na vynikajícím pátém místě, ale kvůli zhoršujícímu se stavu pneumatik nebyl schopen držet dosavadní tempo a cílem projel až jako třináctý. V mistrovství je Isaac Viñales s 99 body průběžně na sedmém místě.
 


 

# 32 Isaac Viñales
„V Silverstone potřebujete, aby byl motocykl velmi rychlý a zároveň velmi agilní při rychlých změnách směru. Je to dlouhá a náročná trať a musíte najít velmi přesnou stopu, abyste mohli jet rychle. Je tu několik míst, kde se dá předjíždět na brzdy, ale pokud jedete ve skupině jezdců, je to pak dost složité. Přijeli jsme do Silverstonu s velkým nadšením, ale to je holt závodění. Nyní se budeme snažit znovu začít útočit a bojovat o nejvyšší pozice při dalším závodě.“
 


Další závod Moto GP se koná 14. září na okruhu v Misanu.
 

Fotografie jsou použity z oficiálních stránek MotoGP: www.motogp.com

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

Jezdci LS2 mezi nejrychlejšími Těsně před startem Velké ceny Malajsie MotoGP se na okruhu v Sepangu spustila tropická bouře a pršelo tak silně, že začátek MotoGP musel být posunut o 15 minut. Kvůli silnému dešti byl navíc závod ..

Archiv novinek a článků

JAWA kolem světa s LS2  2016/17

JAWA kolem světa s LS2 2016/17

Pavel Suchý absolvoval v letech 2013-14 cestu kolem světa v sedle své 35 let staré Jawy 350. Pro tuto osm měsíců a 49 003 km dlouhou cestu přes čtyři světové kontinenty, skrz poušť Gobi, africké pr..

Pavel Kejmar s přilbou  LS2 - 3. na MS

Pavel Kejmar s přilbou LS2 - 3. na MS

Nejúspěšnější český jezdec supermoto, Pavel Kejmar, jezdící v přilbě LS2 MX456, získal vynikající třetí místo v konečném hodnocení mistrovství světa supermoto 2016.   Závě..

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

Jezdec LS2 Loris Baz vybojoval v neděli na Masarykově okruhu fantastické čtvrté místo v neuvěřitelně napínavé Velké ceně České republiky. Francouzský pilot stáje Ducati Avintia Racing dem..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace