15.07.2014

(2000) Zobrazeno

Moto3 - Isaac Viňales

Statečná jízda navzdory horečkám

Isaac Viňales nastupoval do devátého závodu - posledního před letošní letní přestávkou - s těžkými horečkami a angínou, po celý víkend měl 40stupňové teploty.

Vysoká horečka poznamenala i Viňalesovu  kvalifikaci, do závodu Moto3, který se jel za ideálních podmínek, startoval ze 16. místa, tedy až ze šesté řady. Viňalesovi se ale podařil vynikající start, který ho katapultoval do elitní desítky. Brilantní jízdou se propracoval postupně až na sedmé místo v předposledním kole, aby cílem projel jako osmý. Vzhledem k podmínkám je to vynikající výsledek, kterého španělský jezdec LS2 v Německu dosáhl.

Isaac Viñales (Team Calvo)

"Po celý víkend mi bylo špatně, měl jsem horečky a cítil jsem se velmi slabý. Závod nebyl špatný, ale šťastný nejsem. Ve třetím kole se mi začalo dělat špatně a přemýšlel jsem, že zastavím. Ostatní jezdci mě předjížděli, ale pak jsem se trochu uklidnil a závratě polevily. Ale pět kol před cílem se všechno vrátilo a v posledním kole jsem sotva viděl jezdce před sebou. Myslím, že jsem mohl předjet Efrena i McPheea, ale můj zrak nebyl vůbec dobrý, a tak jsem raději zůstal , kde jsem byl, a dokončil závod."

Moto3 - Další jezdci týmu LS2 na VC Německa 2014

MotoGP - Yonny Hernandez

Německé drama

Pokud se týká chaosu, nezůstala Velká cena Německa nic dlužná Assenu před 14 dny.  Půl hodiny před začátkem závodu začalo pršet a trať byla úplně mokrá. Déšť ale trval pouze krátkou dobu a trať začala pomalu osychat. Většina jezdců vyrazila do zahřívacího kola ještě s „mokrými“ pneumatikami, ale hned po zahřívacím kole téměř všichni zajeli do boxů vyměnit své motocykly za stroje na sucho. Ze startovního roštu tak startovalo pouhých devět jezdců, celý zbytek startovního pole včetně Yonnyho Hernandeze a většiny favoritů startoval z boxů po odjetí jezdců ze startovního roštu.

Den však nezačal pro Yonnyho Hernandeze dobře. Při warm-upu upadl, naštěstí bez následků, a ovlivněn ranní havárií nemohl kolumbijský jezdec v závodě najít správnou koncentraci a cit pro motorku, navíc vzhledem ke složitým podmínkám na trati, kdy část okruhu byla zpočátku mokrá. Nechtěl znovu upadnout, a tak dokončil závod na sedmnácté pozici.

Závod vyhrál Marc Márquez před Dani Pedrosou a Jorge Lorenzem, Valentino Rossi dojel čtvrtý. Smutným hrdinou dne byl Stefan Bradl, který jako jediný startoval z první řady startovního roštu, první jezdci za ním byli až v šesté řadě. Do závodu vyrazil na suchých pneumatikách s obrovským náskokem, ale protože mu mechanici stihli vyměnit jen pneumatiky, ale podvozek měl stále nastavený na mokro, postupně se propadal a v cíli ani nedosáhl na bodované pozice.

Yonny Hernandez (EnergyT.I. Pramac Racing)
"Nejsem spokojený se svým výsledkem, v závodě jsem se hodně trápil. Od rána jsem nemohl najít správný cit pro motorku, v závodě se mi nedařilo najít rychlost a podmínky na trati tomu nepomohly. Nyní chci v letní přestávce tvrdě trénovat, abych byl připraven na Indianapolis."

Další závod Moto GP se jede 10. srpna v Indianapolisu ve Spojených státech.

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 v MotoGP - Grand Prix Malajsie

Jezdci LS2 mezi nejrychlejšími Těsně před startem Velké ceny Malajsie MotoGP se na okruhu v Sepangu spustila tropická bouře a pršelo tak silně, že začátek MotoGP musel být posunut o 15 minut. Kvůli silnému dešti byl navíc závod ..

Archiv novinek a článků

JAWA kolem světa s LS2  2016/17

JAWA kolem světa s LS2 2016/17

Pavel Suchý absolvoval v letech 2013-14 cestu kolem světa v sedle své 35 let staré Jawy 350. Pro tuto osm měsíců a 49 003 km dlouhou cestu přes čtyři světové kontinenty, skrz poušť Gobi, africké pr..

Pavel Kejmar s přilbou  LS2 - 3. na MS

Pavel Kejmar s přilbou LS2 - 3. na MS

Nejúspěšnější český jezdec supermoto, Pavel Kejmar, jezdící v přilbě LS2 MX456, získal vynikající třetí místo v konečném hodnocení mistrovství světa supermoto 2016.   Závě..

MotoGP - Velká cena České republiky 2016

Jezdec LS2 Loris Baz vybojoval v neděli na Masarykově okruhu fantastické čtvrté místo v neuvěřitelně napínavé Velké ceně České republiky. Francouzský pilot stáje Ducati Avintia Racing dem..