LS2 v Moto GP - Grand Prix USA

19.08.2015
   
(2348) Zobrazeno

10. závod, Velká cena USA, Indianapolis, USA

 

Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon 

12. místo na „Staré cihelně“
Na historickém okruhu Indianapolis Motor Speedway si dojel jezdec LS2 Yonny Hernandéz po nevydařeném startu pro 12. místo, když se zapletl do strkanice v první zatáčce a rozjížděl závod až z 19. místa. Byla to však jediná Hernandézova chyba toho dne, protože kolumbijský jezdec začal ihned předjíždět jednoho soupeře za druhým a již v 8. kole byl desátý. Kvůli horšícímu se stavu  pneumatik jej sice ještě před cílem stihli zpátky předjet A. Dovizioso a M. Viňales, ale i s dvanáctým místem je Hernandéz  i jeho tým Ducati Pramac Racing spokojeni.12. místo - Yonny Hernandéz - OCTO Pramac Racing Team # 69

„Nakonec to byl dobrý závod. Myslím ale, že jej hodně ovlivnila špatná kvalifikace a také jsem měl problémy na startu. Jel jsem pak s určitou mírou rizika, ale nakonec se mi podařilo najít dobré závodní tempo a získat mnoho pozic zpět, navíc jsem si užíval dva dobré souboje s Doviziosem a Viňalesem. V jednu chvíli jsem si myslel, že bych se mohl ještě dotáhnout i na Petrucciho, ale nakonec to nebylo možné. Jsem ale s mým závodem spokojený a doufám, že stejně dobrý pocit z motorky budu mít i v Brně.“ 

Anthony West # 95

QMMF Racing, Moto2
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Na bodech a spokojený
Jezdec týmu Qmmf Racing Team Anthony West dojel v Indianapolis na 13. místě a připsal si další tři body do mistrovství světa Moto2. V obtížných podmínkách na trati, která byla částečně mokrá po předchozím dešti, ukázal 34letý Australan své umění a po vynikajícím startu z 23. místa získal během prvního kola devět pozic. S nastavením, které bylo v závodě mnohem lepší než při trénincích, byl schopen v průběhu celého závodu bojovat s jezdci vpředu a dojet pro body, pouhých 17 sekund za vítězem závodu Španělem Alexem Rinsem.Anthony West # 95 - 13. místo
"Jsem rád, že jsem konečně dojel na bodech. Předtím jsme měli několik závodů, kde jsme nezískali ani bod, takže myslím, že to je úspěch. Ale to je asi jediná pozitivní věc na celém víkendu. Tým pracoval tvrdě a chci chlapcům poděkovat za jejich úsilí, ale je to těžké, stále jsme ještě daleko od stavu, ve kterém chceme být. Doufám, že příští týden v Brně zajedeme ještě lepší výsledek!


Isaac Viňales # 32

QMMF Racing, Moto 3
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Vynikající 5. místo
Isaac Viňales změnil závodní tým a hned si dojel pro jeden z nejlepších výsledků sezóny. Spory uvnitř dosavadního Viňalesova týmu Husqvarna Factory LaGlisse a nesplněné výkonnostní cíle stanovené týmem vedly tým těsně před Velkou cenou Indianapolis k rozhodnutí o výměně jezdce. Isaac Viňales však ihned našel nové útočiště v týmu RBA Racing Aleixe Espargara, ve kterém pro závod v USA nahradil zraněnou Anu Carrasco, a hned při svém debutu získal v přilbě LS2 na továrním stroji KTM výborné 5. místo.Indianapoliský závod Moto3 se stal bláznivou pneumatikovou loterií, jejíž neočekávaným vítězem se stal Belgičan Livio Loi, který startoval z 26. místa, na stupních vítězů jej doplnili John McPhee a Phillip Öttl, oba startující za celým polem z boxové uličky. Vzhledem k dešti v době startu a mokré trati byl závod vyhlášen jako «mokrý", ale zatímco celé startovní pole včetně všech favoritů mělo na startu mokré pneumatiky, stál Livio Loi vzhledem k tomu, že krátce před startem přestalo pršet, na startu už se suchými pneumatikami. Také John McPhee a Phillip Öttl se vhledem k tomu, že trať rychle osychala, rozhodli ještě zajet do boxů a vyráželi do závodu s přezutými slicky.

Závod byl velmi dramatický a zároveň nepřehledný, mezi sebou bojovali i mechanici při výměně mokrých pneumatik za suché. Výsledkem byly také v Moto3 historicky největší časové rozdíly mezi jezdci: Loi vyhrál o téměř 40s před McPheem a ten měl na třetího Öttla náskok dalších skoro 20 sekund. Čtvrtý dojel Romano Fenati jako první z jezdců, kteří měnili mokré pneumatiky za suché během závodu, a jako pátý dojel Isaac Viňales, jako druhý z těch jezdců, kteří zajeli do boxů pro výměnu pneumatik. Závod se stal pohřebištěm favoritů, vedoucí muž šampionátu Danny Kent obsadil až 21. místo, jeho týmový kolega Efren Vazquez havaroval a závod nedokončil. 

Příští závod MotoGP:

Brno, Masarykův okruh, tento víkend (16. srpna 2015)

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 FF399 Valiant - Preview

LS2 FF399 Valiant - Preview

Představujeme nejnovější model překlápěcí přilby s rychlým mechanismem překlápění a integrovanou sluneční clonou.  Nový LS2 Valiant spojuje výhody integrálních a otevřených helem v jediném modelu. Bradovou čá..

Archiv novinek a článků

Jezdci LS2 2017

Jezdci LS2 2017

Pro firmu LS2 je závodění vášní i zdrojem velmi cenných zkušeností. Účast v prestižních závodech, ať už na asfaltu nebo v offroadu, je proto i letos jednou z jejích klíčových priorit..

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých ..

LS2 na Motosalonu 2017

LS2 na Motosalonu 2017

Stejně jako každý rok se stánek s helmami LS2 na výstavě Motosalon těšil mimořádnému zájmu návštěvníků. Byla tu opět vystavena kompletní modelová řada a mnoho zákazníků využilo možnost svojí n..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace