LS2 v MotoGP - GP V. Británie

03.09.2015
   
(2548) Zobrazeno

12. závod, Britská GP, Silverstone, 30. srpna 2015

 

MotoGP

Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Naděje zhasly hned v první zatáčce
Yonny Hernandéz, který startoval ze slibné 11. pozice startovního roštu, havaroval hned v první zatáčce  po vzájemném střetu s Aleixem Espargarem a závod nedokončil. Týmový prapor Ducati Pramac Racing  však vysoko zvedl Hernandézův týmový kolega Danillo Petrucci, který po startu z 18. místa přímo zázračně předjel téměř celé startovní pole s výjimkou vítěze závodu Valentina Rossiho, a i k němu se dokázal dotáhnout na 1,5 vteřiny z původní ztráty téměř deseti sekund. Závod byl ovlivněný deštěm, kvůli kterému se po zahřívacím kole odložil start, závod se jel jako mokrý a byl poznamenán mnoha pády. Mezi jezdci, kteří neustáli tempo závodu, byl i loňský vítěz Marc Marquéz.


 
Yonny Hernandez - OCTO Pramac Racing Team # 69
„Je to škoda, že jsem spadl hned v první zatáčce. Už při warm-upu jsem měl dobrý pocit z motorky, bohužel jsem se ale při brzdění do první zatáčky střetl s Aleixem Espargarem. Nejdřív jsem si myslel, že jsme se srazili s Maverickem Viňalesem, a teprve když jsem se v boxech podíval na záznam, tak jsem si uvědomil, s kým jsem se střetnul doopravdy.“ 

Loris Baz # 76

Forward Racing Yamaha
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Obtížný závod v Silverstonu
V promokré Britské Grand Prix skončil jezdec týmu Forward Racing Loris Baz na 16. místě. Po vynikající pole position ze soboty nemohl Baz v nedělním závodě najít správný cit pro mokré nastavení motorky a hned na startu přišel o několik pozic. Francouz, který závod začínal na 15. pozici, projel cílem na 16. místě, těsně za body.# 76 Loris Baz - 16. místo
"Po skvělém pole- position včera tohle nebyl závod, jaký jsem si představoval. Poprvé od předsezónních testů v Kataru jsem jel na mokré trati, s nastavením, které jsem znal jen málo a neměl jsem možnost si na něj zvyknout. Na začátku byl pocit z motorky dobrý, byl jsem schopen zůstat ve skupině ostatních jezdců Open, ale jak se pneumatiky začínaly opotřebovávat, musel jsem zpomalit a moji soupeři mě předjeli. "


 

Moto2

Simone Corsi # 3

Forward Racing Yamaha
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Hořký závod pro Simone Corsiho
Byl to závod k zapomenutí. Simone Corsi,  15. na startovním roštu, začal po dobrém startu rychle ztrácet své pneumatiky a po lehkém pádu byl nucen závod předčasně vzdát.# 3 Simone Corsi
"Byl to opravdu těžký závod. Měl jsem dobrý start, ale po několika kolech začala trať osychat. Neměl jsem vůbec žádný cit pro zadní kolo, zadní pneumatika se úplně roztrhala a ztratila přilnavost, udělal jsem malou chybičku a ocitl jsem se na zemi ".

 


Anthony West # 95

QMMF Racing
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Král deště Anthony West zajel na mokrém Silverstonu nejlepší výsledek sezóny
Anthony West v neděli opět předvedl své legendární schopnosti ve zrádných podmínkách mokrého Silverstonu, když protnul cílovou čáru na sedmém místě, těsně za domácím jezdcem, týmovým kolegou Samem Lowesem. 34letý Australan startoval z 22. místa na roštu, již v prvním kole byl na bodech a razil si cestu dál do první desítky. V sedmém kole to dotáhl do Top Ten, ale menší technický problém s pravou stupačkou ho v druhé polovině závodu zpomalil. West přesto nakonec našel způsob, jak jet rychle i s tímto problémem a pokračoval v tlaku. Několikrát si s Lowesem vyměnili pozice, v posledním kole West mistrovsky zaútočil na Sandra Corteseho, kterého předjel vnějškem a zajistil si tak výsledné sedmé místo.Anthony West # 95 - 7. místo
"Jsem spokojený s výsledkem, mnohem spokojenější než v posledních závodech! Rozhodně jsem potřeboval tenhle výsledek po předchozí řadě špatných závodů. Jediným zklamáním je to, že pravá stupačka asi v polovině závodu praskla. Měl jsem dobrý rytmus a docela rychle jsem dojel Lowese, cítil jsem se dobře a myslím, že kdyby stupačka nepraskla, bych byl schopen dostat se dokonce ještě o jednoho jezdce před Lowese. Když se to s tou stupačkou stalo, myslel jsem, že se celá ulomila a to mi narušilo rytmus. Nemohl jsem používat zadní brzdu, protože jsem nemohl na stupačce stát. Trvalo mi asi tři kola, během nichž jsem se stupačky vůbec nedotkl, pak jsem na ni zkusil trochu zatlačit a naštěstí zatížení vydržela. Byl jsem proto schopen pokračovat dál, ale ne na 100 procent, protože čím víc jsem na stupačku tlačil, tím víc se opírala o kyvnou vidlici. Cítil jsem taky, jak vibruje - to nebyl dobrý pocit. Jsem proto rád, že jsme skončili tak vysoko na bodech a že jsem byl schopen dát klukům dobrý výsledek za jejich dobrou práci, kterou pro tým odvedli."

 


Moto3

Isaac Viňales # 32

RBA Racing KTM
Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Mohl to být nejlepší závod kariéry - Isaac Viňales jezdil celou první polovinu mokrého britského závodu Moto3 s velkým náskokem na čele. Vedení závodu se ihned po startu ujal náš Karel Hanika, který startoval z vynikajícího druhého místa. Hanika však již ve třetí zatáčce po startu upadl a do vedení se dostal Isaac Viňales, který od letní přestávky jezdí v týmu RBA, ve kterém nahradil Niklase Aja. Isaac Viñales však třináct kol před cílem spadl, ve stejné zatáčce, ve které upadli i Karel Hanika, vítěz kvalifikace Jorge Navarro nebo Brad Binder, a tím pohřbil všechny své šance na skvělý výsledek. Vítězem závodu se stal Angličan  Danny Kent, jako druhý projel cílem náš Jakub Kornfeil.
 

Příští závod MotoGP:

13. září 2015 - Gran Premio di San Marino, Misano

 

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 FF399 Valiant - Preview

LS2 FF399 Valiant - Preview

Představujeme nejnovější model překlápěcí přilby s rychlým mechanismem překlápění a integrovanou sluneční clonou.  Nový LS2 Valiant spojuje výhody integrálních a otevřených helem v jediném modelu. Bradovou čá..

Archiv novinek a článků

Jezdci LS2 2017

Jezdci LS2 2017

Pro firmu LS2 je závodění vášní i zdrojem velmi cenných zkušeností. Účast v prestižních závodech, ať už na asfaltu nebo v offroadu, je proto i letos jednou z jejích klíčových priorit..

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých ..

LS2 na Motosalonu 2017

LS2 na Motosalonu 2017

Stejně jako každý rok se stánek s helmami LS2 na výstavě Motosalon těšil mimořádnému zájmu návštěvníků. Byla tu opět vystavena kompletní modelová řada a mnoho zákazníků využilo možnost svojí n..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace