LS2 v Moto GP - GP of The Americas

07.05.2015
   
(1847) Zobrazeno

Red Bull Grand Prix of The Americas

 

MotoGP


Yonny Hernandéz # 68

Ducati Pramac Racing

Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon

Postup vpřed zastavil pád
Yonny Hernandez přijel na Circuit of the Americas v Austinu v Texasu ve skvělé formě, což dokázal v ranním warm-upu, ve kterém zajel třetí nejlepší čas. Vysoké naděje potvrdil i skvělým startem a v úvodu závodu se mu podařilo postoupit o šest pozic a postoupit na deváté místo. O pět kol později však kolumbijský jezdec havaroval v poslední zatáčce před cílovou rovinkou a nemohl dále pokračovat v závodě.

Yonny Hernandez - Pramac Racing # 68
"Začal jsem dobře, ale s tvrdou přední pneumatikou jsem nemohl najít dostatečné tempo. Cítil jsem, že ztrácím přilnavost přední pneumatiky a musel jsem trochu zpomalit. V zatáčce před hlavní rovinkou jsem pak udělal chybu, podklouzlo mi kolo a následoval pád. Je mi to moc líto, ale v každé zatáčce jsem opravdu jel na hranici možného, a bylo velmi obtížné dostat se do cíle a přitom tlačit na rychlé časy. Teď se musíme soustředit na Grand Prix Argentiny, kterou považuji za téměř domácí závod. Budu mít tedy velkou motivaci a dám do toho ze sebe to nejlepší."

 

 

Loriz Baz # 76

Athina Forward Racing Yamaha

Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon
 

Těžký závod pro tým Athina Forward Racing

Pro tým Athina Forward Racing byl Austin těžký závod. Stefan Bradl skončil po kontaktu s Jackem Millerem a Loris Baz přejel cílovou čáru mimo bodované pozice.
Loris Baz odstartoval do závodu z 20. místa. Francouz se ale už od startu trápil, zůstal však blízko bodovaných pozic. Jak závod pokračoval dále, Baz začínal stále více ztrácet přilnavost na předním kole, musel zpomalit a cílem projel na 17. místě.Loris Baz
"Nebyl to závod, jaký jsem si představoval. Neměl jsem dobrý start, ale byl jsem pak poměrně rychlý a podařilo se mi dojet skupinu přede mnou. Měl jsem dobré tempo a celou první polovinu závodu jsem se s ní držel. Pak jsem ale začal ztrácet přilnavost předního kola. Snažil jsem se tlačit až do konce, ale nakonec jsem byl rád, že jsem závod vůbec dokončil. Jsme však blízko bodů a hodně jsme se za tento víkend naučili. A to je dobrý výchozí bod před závodem v Argentině ".

 

 

Moto2


Simone Corsi # 3

Athina Forward Racing

Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon
 

Simone Corsi v Austinu - těsně před Top10

Simone Corsi odstartoval do závodu z 12. pozice, a po celou dobu závodu se snažil dostat se do Top 10. Ve třetím kole začalo na některých částech okruhu drobně pršet. Ve třináctém kole došlo na čele ke kurióznímu vzájemnému kontaktu mezi druhým Johannem Zarcem a třetím Xavierem Simeonem. Simeon se neudržel v sedle a z motocyklu spadl, jeho motorka však i bez jezdce pokračovala dál v jízdě, a pouze se štěstím nikoho nesestřelila, než skončila v kačírku. Simone Corsi dojel do cíle těsně za první desítkou na 11. místě, po pádu v Kataru si ale italský jezdec dojel pro první mistrovské body.

"Dokončil jsem závod, a to je důležité. Fyzicky jsem byl v pořádku a neměl jsem žádné problémy, nemůžu ale říct, že jsem spokojený. Mým cílem bylo přiblížit se Top 5. Nebyl to vůbec jednoduchý závod, úvodní kola se jela na mokré trati, já nebyl schopen přiblížit se k vedoucí skupině a tak jsem nemohl skončit tam, kde jsem chtěl, " řekl Simone Corsi po závodě.


 

Anthony West # 95

QMMF Racing

Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon
 

Anthony West dokončil druhý závod sezony na výborné sedmé pozici

Skvělý výsledek zaznamenal tým QMMF Racing, když se oba jeho jezdci probojovali do Top Ten. Anthony West sice v úvodu závodu poněkud spadl zpět z vedoucí skupiny jezdců a další čas ztratil bojem se soupeři, ale ve 14. kole byl zpátky na desátém místě. Rozhodující krok udělal, když v jednom kole předjel dva jezdce a čtyři kola před cílem si zajistil sedmé místo.Anthony West - 7. místo
"Odstartoval jsem velmi dobře, ale protože jsem byl v nájezdu do první zatáčky na vnějšku, postrkal jsem se s jezdci, kteří byli na vnitřku, což mě trochu zdrželo. V prvním kole jsem navíc nemohl najít správný rytmus a ztratil pár pozic. Pokaždé, když jsem někoho předjel, dostal se znovu přede mě a nakonec jsem s vedoucí skupinou ztratil úplně kontakt. Trvalo mi skoro celý závod, než jsem tuto skupinu se Simonem, Kalliem a dalšími dohnal. Boj s Corsim na začátku závodu mě stál hodně času , takže jsem se rozhodl zůstat za ním a nechat jej dělat práci, což se ukázalo jako správná volba. Když jsme se konečně dostali do skupiny jezdců, podařilo se mi Corsiho předjet a také některé další jezdce. S výsledkem i s motocyklem jsem spokojený. A jsem si jistý, že v příštích závodech budeme ještě silnější. Motorka se hodně zlepšila a tak jsme schopni být rychlejší v kvalifikaci i v závodech! "

 

 

Moto3


Isaac Viňales # 32

Husqvarna Factory Team Calvo Laglisse

Přilba LS2 FF323 Arrow Carbon
 

Dobrý výsledek v obtížném závodě

Ačkoliv byl závod třídy Moto3 v Austinu vyhlášen jako suchý, podmínky na trati byly komplikované, protože některá místa byla stále mokrá po předchozím dešti. I přes obtížnost závodu byl jezdec továrního týmu Husqvarna Isaac Viňales schopen dokončit závod a získal nejlepší možný výsledek. Isaac Viñales byl schopný držet se ve vedoucí skupině jezdců, která se vytvořila v první části závodu. Problémy s převodovkou mu však znemožnily bojovat o lepší pozice a tak závod dokončil v "Top Ten", jako devátý. Závod vyhrál Angličan Danny Kent.

# 32 Isaac Viñales - 9º
"Nebyl to dobrý závod, protože motorka byla nastavena na vysokou rychlost na rovinkách a tudíž nám chyběla akcelerace. Musel jsem to dohánět brzděním a v zatáčkách, takže přední pneumatika byla brzy pryč. Ale to je závodění. Teď se musíme soustředit na Argentinu, doufám, že tam se nám bude dařit lépe."

 

 

Příští závod:

19. dubna 2015, Red Bull Grand Prix Argentiny

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 FF399 Valiant - Preview

LS2 FF399 Valiant - Preview

Představujeme nejnovější model překlápěcí přilby s rychlým mechanismem překlápění a integrovanou sluneční clonou.  Nový LS2 Valiant spojuje výhody integrálních a otevřených helem v jediném modelu. Bradovou čá..

Archiv novinek a článků

Jezdci LS2 2017

Jezdci LS2 2017

Pro firmu LS2 je závodění vášní i zdrojem velmi cenných zkušeností. Účast v prestižních závodech, ať už na asfaltu nebo v offroadu, je proto i letos jednou z jejích klíčových priorit..

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých ..

LS2 na Motosalonu 2017

LS2 na Motosalonu 2017

Stejně jako každý rok se stánek s helmami LS2 na výstavě Motosalon těšil mimořádnému zájmu návštěvníků. Byla tu opět vystavena kompletní modelová řada a mnoho zákazníků využilo možnost svojí n..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace