LS2 v MotoGP - Grand Prix Německa

15.07.2014
   
(2536) Zobrazeno


Moto3 - Isaac Viňales

Statečná jízda navzdory horečkám

Isaac Viňales nastupoval do devátého závodu - posledního před letošní letní přestávkou - s těžkými horečkami a angínou, po celý víkend měl 40stupňové teploty.  

Vysoká horečka poznamenala i Viňalesovu  kvalifikaci, do závodu Moto3, který se jel za ideálních podmínek, startoval ze 16. místa, tedy až ze šesté řady. Viňalesovi se ale podařil vynikající start, který ho katapultoval do elitní desítky. Brilantní jízdou se propracoval postupně až na sedmé místo v předposledním kole, aby cílem projel jako osmý. Vzhledem k podmínkám je to vynikající výsledek, kterého španělský jezdec LS2 v Německu dosáhl.Isaac Viñales (Team Calvo)

"Po celý víkend mi bylo špatně, měl jsem horečky a cítil jsem se velmi slabý. Závod nebyl špatný, ale šťastný nejsem. Ve třetím kole se mi začalo dělat špatně a přemýšlel jsem, že zastavím. Ostatní jezdci mě předjížděli, ale pak jsem se trochu uklidnil a závratě polevily. Ale pět kol před cílem se všechno vrátilo a v posledním kole jsem sotva viděl jezdce před sebou. Myslím, že jsem mohl předjet Efrena i McPheea, ale můj zrak nebyl vůbec dobrý, a tak jsem raději zůstal , kde jsem byl, a dokončil závod."
 

Moto3 - Další jezdci týmu LS2 na VC Německa 2014


 

MotoGP - Yonny Hernandez

Německé drama

Pokud se týká chaosu, nezůstala Velká cena Německa nic dlužná Assenu před 14 dny.  Půl hodiny před začátkem závodu začalo pršet a trať byla úplně mokrá. Déšť ale trval pouze krátkou dobu a trať začala pomalu osychat. Většina jezdců vyrazila do zahřívacího kola ještě s „mokrými“ pneumatikami, ale hned po zahřívacím kole téměř všichni zajeli do boxů vyměnit své motocykly za stroje na sucho. Ze startovního roštu tak startovalo pouhých devět jezdců, celý zbytek startovního pole včetně Yonnyho Hernandeze a většiny favoritů startoval z boxů po odjetí jezdců ze startovního roštu.

Den však nezačal pro Yonnyho Hernandeze dobře. Při warm-upu upadl, naštěstí bez následků, a ovlivněn ranní havárií nemohl kolumbijský jezdec v závodě najít správnou koncentraci a cit pro motorku, navíc vzhledem ke složitým podmínkám na trati, kdy část okruhu byla zpočátku mokrá. Nechtěl znovu upadnout, a tak dokončil závod na sedmnácté pozici.

Závod vyhrál Marc Márquez před Dani Pedrosou a Jorge Lorenzem, Valentino Rossi dojel čtvrtý. Smutným hrdinou dne byl Stefan Bradl, který jako jediný startoval z první řady startovního roštu, první jezdci za ním byli až v šesté řadě. Do závodu vyrazil na suchých pneumatikách s obrovským náskokem, ale protože mu mechanici stihli vyměnit jen pneumatiky, ale podvozek měl stále nastavený na mokro, postupně se propadal a v cíli ani nedosáhl na bodované pozice.
 


 

Yonny Hernandez (EnergyT.I. Pramac Racing)
"Nejsem spokojený se svým výsledkem, v závodě jsem se hodně trápil. Od rána jsem nemohl najít správný cit pro motorku, v závodě se mi nedařilo najít rychlost a podmínky na trati tomu nepomohly. Nyní chci v letní přestávce tvrdě trénovat, abych byl připraven na Indianapolis." 

Další závod Moto GP se jede 10. srpna v Indianapolisu ve Spojených státech.

Zpět na archiv článků a novinek
LS2 FF399 Valiant - Preview

LS2 FF399 Valiant - Preview

Představujeme nejnovější model překlápěcí přilby s rychlým mechanismem překlápění a integrovanou sluneční clonou.  Nový LS2 Valiant spojuje výhody integrálních a otevřených helem v jediném modelu. Bradovou čá..

Archiv novinek a článků

Jezdci LS2 2017

Jezdci LS2 2017

Pro firmu LS2 je závodění vášní i zdrojem velmi cenných zkušeností. Účast v prestižních závodech, ať už na asfaltu nebo v offroadu, je proto i letos jednou z jejích klíčových priorit..

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých ..

LS2 na Motosalonu 2017

LS2 na Motosalonu 2017

Stejně jako každý rok se stánek s helmami LS2 na výstavě Motosalon těšil mimořádnému zájmu návštěvníků. Byla tu opět vystavena kompletní modelová řada a mnoho zákazníků využilo možnost svojí n..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace