Historie LS2

Španělské přilby LS2 si získaly vynikající pověst díky vysoké bezpečnosti, kvalitě, atraktivnímu designu a vynikajícímu poměru ceny, výbavy a užitné hodnoty. LS2 jsou přilby vítězů rallye Dakar, svoji bezpečnost jim svěřují jezdci MotoGP, v přilbách LS2 vyhrávají mistři světa a Evropy, závodí s nimi profesionální závodníci i hobby jezdci v silničních závodech, v motokrosu, enduru, čtyřkolkách, FMX a dalších motosportech, ale hlavně je ke své spokojenosti denně používají statisíce motorkářů, čtyřkolkářů a majitelů skútrů na celém světě.

Nabídka přileb LS2 je neuvěřitelně široká, představuje jeden z nejkomplexnějších výrobních programů s pravděpodobně největším výběrem ve všech kategoriích: od integrálních helem přes výklopné a překlápěcí až po otevřené skútrové přilby nebo helmy pro motokros, offroad a enduro; od vrcholných závodních karbonových přileb až po cenově atraktivní helmy pro běžné používání. Jedno však mají všechny přilby LS2 společné: vysokou bezpečnost, kvalitní zpracování, vyjímatelné a pratelné interiéry a moderní atraktivní design. Španělské helmy LS2 jsou designově zdařilé přilby v příznivých cenových kategoriích, které se navíc příjemně nosí.

Helmy LS2 jsou navrhované a vyvíjené ve Španělsku a plní nejpřísnější bezpečnostní evropské a světové certifikáty a normy včetně vůbec nejpřísnějších světových standardů SNELL. Přilby LS2 jsou pečlivě vyrobeny z kvalitních materiálů s důrazem na  bezpečnost, pohodlí a komfort při nošení. Skořepiny z hi-tech polykarbonátů, zdokonaleného sklolaminátu HPFC nebo uhlíkových vláken jsou vyráběné pod přísnou kontrolou kvality výroby s certifikací ISO 9001.
 

2007

 • V rámci nadnárodního koncernu MHR s více než 1200 zaměstnanci, založeného v roce 1997,  je ve španělské Barceloně založena společnost Tech Design za účelem vývoje a distribuce helem LS2 v Evropě.
 • Přilby LS2 se poprvé objevují na výstavě EICMA v Miláně v Itálii.
 • Oficiálním distributorem přileb LS2 pro Českou a Slovenskou republiku se stává společnost ASP Group s.r.o.

2008

 • V nových výrobních prostorách zavádí firma LS2 nejmodernější technologie a řídící procesy. Výrobní závod LS2 získává certifikaci řízení kvality ISO 9001.

2009

 • Do konce roku 2009 se v Evropě prodalo již přes 400 000 přileb LS2. Produkce výrobního závodu dosahuje více než dvou milionů helem. Firma zaznamenává rekordní tržby, více než 29 000 000 dolarů.

2010

 • LS2 pokračuje ve světové expanzi a v prosotrách o ploše 2 800 m2 zakládá v Chicagu nové distributorské a skladovací centrum pro zákazníky z USA a Kanady.

2011

 • Značka LS2 obsazuje výborné 3. místo v anketě mezi německými prodejci přileb o nejlepší značku přileb na německém trhu - "Best Brands Helmets".

2012

 • Přilby LS2 vyhrávají poprvé Rallye Dakar - obsazují všechna tři první místa v kategorii čtyřkolek zásluhou Marca Patronelliho, Alejandra Patronelliho a Tomáse Maffeie.
 • Jakub Kornfeil závodí v Moto3 v karbonové přilbě LS2 FF323 Arrow.

2013

 • Přilby LS2 podruhé vyhrávají Rallye Dakar. Cyril Despres vítězí v přilbě LS2 MX456 v kategorii motocyklů, druhé místo obsazuje také v helmě MX456 jeho týmový kolega Rubén Faria. Celkové vítězství si připisují přilby LS2 i v kategorii čtyřkolek zásluhou Sebastiana Palmy.

2014

 • Přilby LS2 dobývají samotný vrchol světa silničních závodů motocyklů a stávají se pevnou součástí nejprestižnějšího seriálu MotoGP. V karbonové přilbě LS2 závodí Yonny Hernández v MotoGP, Román Ramos ve třídě Moto2 a jezdci Isaac Viñales, Gabriel Ramos a Luca Grünwald ve třídě Moto3.

2015

 • Přilby LS2 potřetí vítězí na Rallye Dakar - jezdec továrního týmu Red Bull KTM, Španěl Marc Coma, vyhrává v přilbě LS2 MX456 vůbec nejtěžší závod světa v kategorii motocyklů.
 • V MotoGP jezdí v přilbách LS2 FF323 Arrow Carbon jezdci Yonny Hernández a Loris Baz, Simone Corsi a Anthony West ve třídě Moto2 a Isaac Viñales ve třídě Moto3.
 • Nová konstrukční řešení výrazně zvyšují bezpečnost přileb LS2. Bezpečnostní prvky jako nouzové vyjímání lícnic, ocelové příložné destičky řemínků, zesílené podbradní řemínky nebo reflexní doplňky se stávají standardním vybavením přileb LS2.

2016

 • Na trh přichází nová generace přileb LS2 se skořepinami ze zcela nově vyvinutých materiálů. Firmou LS2 patentovaný hi-tech Kinetic Polymer Alloy (KPA) soupeří svými vlastnostmi i s daleko dražšími high-endovými kompozity, vyznačuje se velmi nízkou hmotností, vysokou odolností proti proražení a vysoce účinnou absorpcí energie nárazu. Zcela nově vyvinutý zdokonalený skelný laminát HPFC (High Performance Fiberglass Composite) je vysoce odolný a zároveň velmi lehký, a díky použití speciálních proprietárních pryskyřic a patentovaných výrobních technologií má vynikající mechanické vlastnosti a vysokou odolnost proti proražení. Společně s EPS výstelkou o různých hustotách tak získaly přilby LS2 ještě vyšší schopnost pohlcovat energii nárazu.

2017

 • LS2 Helmets slaví 10. výročí
 • Značka dosáhla a nadále dosahuje rychlé expanze

2018

 • I v letošním roce jsou přilby LS2 neodmyslitelnou součástí nejprestižnějších světových závodních seriálů jako Moto 2, Moto3 nebo WSBK

2019

 • V tomto roce má LS2 mnoho předních jezdců v mnoha prestižních seriálech, a to včetně několika mistrů světa. 
 • V roce 2019 měla LS2 na Rallye Dakar 8 jezdců


Můžete se vždy spolehnout na vysokou kvalitu LS2 a cítit se v bezpečí pokaždé, když si na hlavu nasadíte helmu značky LS2.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace