LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých zkušenostech si Pavel opět vybral otevřenou přilbu LS2, a sice model Infinity, ve které během 90 dnů najel 28 000 kilometrů. Z toho 5000 km bylo po šotolinových, pouštních a horských cestách, na kterých teplota dosahovala až 46°C ve stínu, navíc mnohdy s téměř 100% vlhkostí vzduchu, protože část cesty absolvoval v období dešťů. Tyto podmínky dokonale prověřily nejen samotného Pavla a jeho motocykl, ale také kvalitu jeho vybavení včetně přilby LS2 OF521 Infinity.

Proč vůbec otevřená přilba?

Pavel Suchý: Otevřené helmy jsou obecně spojované se skútry, městským provozem, výlety na čtyřkolce nebo cestou na ryby, ale díky dlouhému  plexištítu, nízké hmotnosti, účinnému větrání a integrované sluneční cloně se přilba LS2 Infinity perfektně hodí i na dlouhé cestování. Otevřená přilba mi pro klasické motocykly přijde přirozenější než integrální helma, v horkém klimatu a v náročných a pomalých terénních či městských úsecích poskytuje otevřená přilba mnohem lepší větrání a dýchání, jezdec se v ní tolik „nedusí“. Za deště nebo chladu zase nemá sklony k mlžení, a když se potřebujete zeptat na cestu, je pro lidi mnohem příjemnější komunikovat s někým, komu vidí do tváře, než mluvit k postavě uzavřené v integrální přilbě. Proto je tento typ přileb velmi vhodný i pro cestování. Kromě toho je přilba LS2 Infinity hladce tvarovaná v temenní části, což umožňuje montáž kamery bez omezení odklápění plexi.

Pohodlí
Pavel Suchý: Mezi otevřenými helmami jsou velké rozdíly. Přilba LS2 Infinity mi ale sedí velmi dobře a navíc je mimořádně tichá. Společně s dlouhým plexi, které do obličeje a do očí nic nepustí a dobře drží v otevřené poloze, je to výborná helma za rozumnou cenu. Interiér je navíc velmi snadno vyjímatelný, což v prašném a horkém prostředí uvítáte kvůli možnosti rychlého přeprání.

Praktická stránka
Pavel Suchý: Ocenil jsem, že přilba Infinity má nahoře plně těsnicí břit, takže za plexi ani při velkém dešti vůbec nic nezatéká. Spodní skosená hrana plexi dobře odvádí kapky, takže déšť se snadno dostává pryč od obličeje. Sluneční clona se otevírá bez jakéhokoli kontaktu s nějakou vnitřní hranou nebo plochou, takže nedochází k žádnému poškrábání clony tak jako u některých jiných přileb. Rychloupínání je také bez výhrad, povrchová úprava rovněž. LS2 Infinity je dobře zpracovaná kvalitní přilba s více než přijatelnou cenou, vhodná nejen pro skútry a čtyřkolky, ale na základě zkušeností z téměř 30 000 km napříč Austrálií i pro klasické motocykly při dodržování rychlostních limitů.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace