Fólie Pinlock

Pinlock - nasazení a údržba

Fólie Pinlock®  je nejlepší způsob, jak zabránit zamlžování plexi a nejčastěji používané řešení po celém světě, zajišťující jasný výhled za všech povětrnostních podmínek. Fólie Pinlock® je vyrobena z materiálu pohlcujícího vlhkost, a proto je její povrch prakticky neustále suchý. Silikonové těsnění po obvodu zabraňuje, aby se mezi fólii a plexi dostal vzduch, a vytváří tak vzduchotěsnou izolační vrstvu, která účinně zabraňuje zamlžování plexi zevnitř. Folie Pinlock® má vysokou životnost, v případě potřeby ji lze z plexi kdykoli snadno sejmout a zase znovu připevnit.

Čepy na plexi pro systém Pinlock®  jsou otáčecí a excentrické. Jejich otáčením lze upravovat míru napnutí folie Pinlock® na plexi tak, aby silikonové těsnění Pinlocku® k plexi všude dokonale přiléhalo.  

Pinlock Fitment ImagePinlock Fitment Image 2

Montáž Pinlocku®:
1) Vyjměte plexi z helmy podle návodu výrobce helmy. (obr. A)
2) Opatrně plexi narovnejte, aby fólie Pinlock® nebyla napnutá, nasaďte ji na oba čepy na plexi (obr. B) a nechte plexi, aby se vrátilo do původního tvaru. Silikonové těsnění fólie Pinlock® musí po celém svém obvodu dokonale přilehnout k plexi (obr. C). Pokud tomu tak není, pokračujte prosím bodem "Seřízení napnutí Pinlocku®".
3) Odstraňte žlutou ochrannou fólii z fólie Pinlock®.
4) Nasaďte plexi zpět do helmy.

Vyjmutí Pinlocku®:
1) Vyjměte plexi z helmy podle návodu výrobce helmy. (obr. A)
2) Opatrně plexi narovnejte, aby fólie Pinlock® nebyla napnutá, a opatrně ji sejměte z čepů (obr. E).

Čištění Pinlocku®:
1) Opatrně sejměte fólii Pinlock® z plexi dle postupu pro vyjmutí Pinlocku®. Fólii Pinlock® i originální plexi čistěte pouze vlažnou vodou, mýdlem a měkkým vlhkým hadříkem nebo měkkým ubrouskem. Před nasazením nechte vše přirozeným způsobem dobře vyschnout. Nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky ani čističe obsahující čpavek nebo alkohol.

Seřízení napnutí Pinlocku®:
1) Opatrně sejměte fólii Pinlock® z plexi podle postupu pro vyjmutí Pinlocku®.
2) Seřiďte čepy jejich otáčením křížovým šroubovákem tak, aby fólie Pinlock® byla správně napnutá.
3) Nasaďte fólii Pinlock® podle postupu pro její montáž.