Fólie Pinlock

Pinlock - nasazení a údržba

Fólie Pinlock®  je nejčastěji používané řešení na celém světě jak zabránit zamlžování plexi a zajistit dokonalý výhled za všech povětrnostních podmínek. Pinlock® je vyroben z materiálu, který pohlcuje vlhkost, a proto je jeho povrch neustále suchý. Silikonové těsnění zabraňuje, aby se mezi fólii a plexi dostal vzduch, a vytváří tím vzduchotěsnou izolační vrstvu, která účinně zabraňuje zamlžování plexi zevnitř. Fólie Pinlock® má vysokou životnost a v případě potřeby ji lze z plexi kdykoli snadno sejmout a zase znovu nasadit.

Čepy pro fólii Pinlock® na plexi jsou otáčecí a excentrické. Jejich otáčením lze upravit napnutí fólie Pinlock® tak, aby silikonové těsnění po celém obvodu dokonale přiléhalo k plexi.

Pinlock Fitment ImagePinlock Fitment Image 2

Nasazení fólie Pinlock®:
1) Vyjměte plexi z helmy podle návodu výrobce helmy (obr. A).
2) Opatrně plexi co nejvíc narovnejte, zevnitř mezi oba čepy rozevřeného plexi vložte fólii Pinlock® (obr. B) a nechte plexi vrátit se do původního tvaru. Silikonové těsnění fólie Pinlock® musí po celém obvodu dokonale přilehnout k plexi (obr. C). Pokud tomu tak není, pokračujte bodem "Napnutí fólie Pinlock®".
3) Odstraňte ochrannou fólii z fólie Pinlock®.
4) Nasaďte plexi zpět na helmu.

Vyjmutí fólie Pinlock®:
1) Vyjměte plexi z helmy podle návodu výrobce helmy (obr. A).
2) Opatrně plexi narovnejte, aby fólie Pinlock® nebyla napnutá, a opatrně ji sejměte z čepů (obr. E).

Napnutí fólie Pinlock®:
1) Opatrně sejměte fólii Pinlock® z plexi podle postupu pro vyjmutí Pinlocku®.
2) Křížovým šroubovákem otáčejte čepy systému Pinlock® na plexi tak, aby fólie byla správně napnutá.
3) Nasaďte fólii Pinlock® zpět na plexi podle návodu.

Čištění fólie Pinlock®:
1) Opatrně sejměte fólii Pinlock® z plexi dle návodu na vyjmutí Pinlocku®. Fólii i samotné plexi omyjte vlažnou vodou, mýdlem a měkkým vlhkým hadříkem. Před nasazením nechte vše přirozeným způsobem dobře vyschnout. Nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky ani čističe s obsahem čpavku nebo alkoholu.