Informace o materiálech

Materiály skořepin LS2

Skořepiny přileb LS2 se vyrábějí buď vstřikováním z vysoce kvalitních plastů, laminováním ze skelných vláken (fiberglas) anebo z karbonu. Přilby LS2 jsou konstruované tak, aby co nejlépe chránily to nejcennější, co máte - vaši hlavu. Helma nesmí být příliš těžká, proto jsou všechny přilby obecně konstruované tak, že mohou vydržet pouze jeden velký náraz a po něm se musí přilba vyměnit za novou. Při silném nárazu se změní strukturální vlastnosti skořepiny v místě nárazu a přilba má pak jen zlomek své původní bezpečnosti. Pokud jste s vaší přilbou havarovali, vyměňte ji co nejdříve za novou. Máte-li pochybnosti, poraďte se s Vaším prodejcem LS2. Ze stejných důvodů je také důležité upřednostňovat novou helmu před nákupem helmy z druhé ruky, protože nikdy nevíte, co všechno má použitá helma za sebou a tudíž jak moc vás ochrání, až to budete potřebovat nejvíc.
 


 

Přilby nejvyšší řady jsou vyrobené z uhlíkových vláken. Karbonové přilby jsou nejkvalitnější, nejlehčí a nejbezpečnější, ale také nejexkluzivnější a nejdražší. Zaručují nejvyšší míru ochrany při zachování velmi nízké hmotnosti, a proto jsou upřednostňovanou volbou zákazníků a závodníků, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu. Uhlíkové kompozity byly původně vyvinuté v kosmickém průmyslu jako materiál s vůbec nejlepším poměrem pevnosti a hmotnosti. Uhlíková vlákna jsou daleko pevnější než vlákna skelná, uhlíkový kompozit má zároveň výrazně vyšší schopnost absorpce energie. Proto karbonové helmy snadněji odolají větším nárazům než helmy z ostatních materiálů.
 


 

Přilby ze skelného laminátu jsou přilby vyšší kategorie a stojí výše i na stupnici kvality a bezpečnosti. Skelný laminát je vysoce odolný a zároveň velmi lehký materiál používaný pro konstrukci přileb. Firma LS2 používá speciálně vyvinutý proprietární skelný laminát, který má díky použití speciálních pryskyřic vynikající mechanické vlastnosti - vysokou pevnost, zvýšenou odolnost proti proražení, nízkou hmotnost a vysokou schopnost absorbovat energii nárazu.

 

Od roku 2015 vyrábí firma LS2 přilby z nového, firmou LS2 vyvinutého a patentovaného exkluzivního hi-tech materiálu KPA (Kinetic Polymer Alloy). Jde o kompozitní směs aramidových nanovláken a špičkových polymerů, která se svými vlastnostmi vyrovná i daleko dražším high-endovým kompozitním přilbám - nízká hmotnost a účinná absorpce energie nárazu. V odolnosti proti průrazu je dokonce ještě převyšují.
 


Firma LS2 vyrábí své polykarbonátové přilby speciální patentovanou technologií HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology - vysokotlaké termoplastické vstřikování). Při ní se plast vstřikuje do formy pod extrémně vysokým tlakem a přilba pak vykazuje lepší mechanické vlastnosti. Přilby LS2 vyrobené touto technologií jsou velmi bezpečné, a přesto vycházejí cenově velice výhodně.
 

Interiéry přileb LS2

Všechny přilby LS2 jsou vybavené kvalitními vyjímatelnými a pratelnými interiéry z příjemného hygienického antialergického materiálu. Po delším používání, kdy je přilba vystavená působení prachu, špíny, vlhkosti a zejména potu, je možnost vyjmout celý interiér z helmy a vyprat jej přímo neocenitelná.