Informace o materiálech

08.04.2016
   
(15389) Zobrazeno

Materiály skořepin LS2

Skořepiny přileb LS2 se vyrábějí buď vstřikováním z vysoce kvalitních plastů (nejčastěji z polykarbonátu), laminováním ze skelných vláken (fiberglas) anebo z karbonu a kevlaru. Bezpečnostní přilby jsou konstruované tak, aby co nejlépe chránily to nejcennější co máte - vaší hlavu. Helma ovšem zároveň nesmí být příliš těžká, proto jsou všechny přilby konstruované tak, že mohou vydržet pouze jeden velký náraz a po něm se musí přilba vyměnit za novou. Při silném nárazu se totiž změní strukturální vlastnosti skořepiny v místě nárazu a přilba má pak jen zlomek své původní bezpečnosti. Pokud jste s vaší přilbou havarovali, vyměňte jí co nejdříve za novou. Máte-li pochybnosti, poraďte se s našimi prodejci. Ze stejného důvodu je také důležité upřednostňovat novou helmu před nákupem helmy z druhé ruky, protože nikdy nevíte, co všechno má taková použitá helma za sebou a tudíž jak moc vás ochrání, až to budete potřebovat nejvíc.


HPTT - High Pressure Thermoplastic Technology
Firma LS2 vyrábí své polykarbonátové přilby speciální patentovanou technologií HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology - vysokotlaké termoplastické vstřikování). Při ní se plast vstřikuje do formy pod extrémně vysokým tlakem a přilba pak vykazuje lepší mechanické vlastnosti. Přilby LS2 vyrobené touto technologií jsou velmi bezpečné a přesto vycházejí cenově velice výhodně.
 

KPA - Kinetic Polymer Alloy
Od roku 2015 vyrábí firma LS2 své přilby z nového, firmou LS2 vyvinutého a patentovaného vstřikovaného hi-tech materiálu KPA (Kinetic Polymer Alloy). Tento materiál svými vlastnostmi soupeří i s daleko dražšími high-endovými kompozity, přilby z materiálu KPA se vyznačují velmi nízkou hmotností, vysokou odolností proti průrazu a vysoce účinnou absorpcí energie nárazu.


HPFC - High Performance Fiberglass Composite
Přilby ze skelného laminátu jsou přilby vyšší kategorie a stojí výše i na stupnici kvality a bezpečnosti. Skelný laminát je vysoce odolný a zároveň velmi lehký materiál používaný pro konstrukci skořepin. Firma LS2 používá speciálně vyvinutý skelný laminát, který má díky použití speciálních proprietárních pryskyřic výborné mechanické vlastnosti - vysokou pevnost, odolnost vůči průrazu a nízkou hmotnost. Skořepiny laminátových přileb LS2 jsou ručně laminované do kovových forem, aby se zaručila homogenní, pevná a lehká konstrukce s vysokou schopností absorbovat energii nárazu.
 

CARBON - Carbon Fibre Shell
Přilby nejvyšší třídy jsou vyrobené z uhlíkových nebo aramidových vláken (kevlaru). Tyto přilby jsou nejkvalitnější, nejlehčí a nejbezpečnější, ale také nejexkluzivnější a nejdražší. Zaručují nejvyšší míru ochrany při zachování velmi nízké hmotnosti, a proto jsou oblíbenou volbou zákazníků a závodníků, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu. Uhlíkové kompozity byly původně vyvinuté jako materiál s vůbec nejlepším poměrem pevnosti a hmotnosti, uhlíková vlákna jsou daleko pevnější než vlákna skelná, uhlíkový kompozit má zároveň výrazně vyšší schopnost absorpce energie. Proto karbonové helmy snadněji odolají větším nárazům, než helmy z ostatních materiálů.


Interiéry přileb LS2
Všechny námi prodávané helmy jsou opatřené kvalitními komfortními antialergickými vyjímatelnými a pratelnými interiéry. Při jízdě na silnici a zejména v terénu je přilba vystavená působení prachu, bláta, vlhkosti a potu, takže možnost čas od času vyjmout interiér z helmy a vyprat jej je doslova neocenitelná.

 

Dobrodružství Středního východu s LS2 FF324 Metro

Dobrodružství Středního východu s LS2 FF324 Metro

Letos na jaře se vydal Michal Prskavec, cestovatel s vášní pro motorky a filmování, na 15 000 km dlouhé dobrodružství k Perskému zálivu. Strávil tři týdny v Íránu, který ho naprosto ohromil a na motorce navštívil i ostrov Qeshm, kam už s..

Archiv novinek a článků

LS2 FF399 Valiant - Preview

LS2 FF399 Valiant - Preview

Představujeme nejnovější model překlápěcí přilby s rychlým mechanismem překlápění a integrovanou sluneční clonou.  Nový LS2 Valiant spojuje výhody integrálních a otevřených helem..

Jezdci LS2 2017

Jezdci LS2 2017

Pro firmu LS2 je závodění vášní i zdrojem velmi cenných zkušeností. Účast v prestižních závodech, ať už na asfaltu nebo v offroadu, je proto i letos jednou z jejích klíčových priorit..

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých ..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace