Jak pečovat o přilbu

24.04.2013
   
(12944) Zobrazeno

Čistění vnějšku přilby

Pokud je na přilbě zaschlý hmyz nebo bláto, před čištěním přilbu na několik minut pokryjte navlhčeným papírovým ubrouskem nebo vlhkým měkkým hadříkem. Po odmočení jdou tyto nečistoty potom snadněji dolů. Pokud chcete, můžete vyjmout plexi, dostanete se pak i na jinak nepřístupná místa. Celý vnější povrch přilby opatrně omyjte vlažnou vodou a jemným neagresivním mýdlem. Přilbu opláchněte a přitom dbejte, aby voda nenatekla dovnitř přilby. Po uschnutí můžete ošetřit těsnění plexi a ovládací / sklápěcí mechanismy silikonovým olejem. Přilbu nikdy nečistěte agresivními chemikáliemi, benzínem, organickými rozpouštědly a jinými agresivními nebo abrazivními prostředky, které by mohly materiál nebo lakování helmy narušit.


Čistění interiéru
Přilba je během používání vystavená působení prachu, bláta, vlhkosti a hlavně potu, a tak je občasné vyprání interiéru velmi vhodné, a to hlavně u motokrosových a čtyřkolkových helem. Všechny námi prodávané helmy jsou opatřené vyjímatelnými, plně pratelnými interiéry, které se snadno čistí. Pokud je přilba po jízdě pouze zaprášená, dostanete prach z interiéru vysátím vysavačem. Pro praní interiéru jej opatrně vycvakněte, a nejdřív lícnice a pak celý interiér vytáhněte ven. Interiér ručně vyperte ve vlažné vodě s neagresivním mycím prostředkem bez výrazné vůně, vhodné jsou například neparfemované dětské šampóny na vlasy. Interiér vymáchejte v čisté vlažné vodě, vymačkejte (nezkrucujte!), a nechte jej na vzduchu důkladně uschnout. Vysoušení nikdy neurychlujte fénem ani nedávejte interiér na přímé slunce nebo u tepla. Dokonale suchý interiér vsaďte zpět do přilby.


Čistění plexi
Zaschlé bláto a zbytky hmyzu na plexi integrálních a výklopných helem odstraňujte, je-li třeba, při každé zastávce pod tekoucí vodou. Vyrábějí se také speciální cestovní čisticí ubrousky na plexi - v sadě je vždy jeden navlhčený ubrousek a jeden ubrousek k vytření do sucha. Hmyz z plexi jde lépe odstranit, když plexi pokryjete navlhčeným hadříkem, papírovým ubrouskem nebo toaletním papírem, a necháte cca 5 minut působit. Papír pak odstraníte i s většinou mušek, zbytek odstraníte rukou (nikoli nehty!) pod tekoucí vodou. Důležité je navlhčený ubrousek z plexi pouze sejmout, nikoli jím plexi otírat, protože i jemný papír může obsahovat abrazivní částice a vnější stranu plexi, i když bývá opatřena vrstvou odolnou proti poškrábání, může násilné odstraňování nečistot poškodit. Pokud je vnitřní strana plexi opatřena vrstvou proti mlžení, ta vyžaduje čištění pouze teplou vodou bez čisticích prostředků. Nakonec plexi osušte měkkým hadříkem, ale pouze lehkými dotyky, stírání může způsobit předčasné poškození této vrstvy.


 
Dobrodružství Středního východu s LS2 FF324 Metro

Dobrodružství Středního východu s LS2 FF324 Metro

Letos na jaře se vydal Michal Prskavec, cestovatel s vášní pro motorky a filmování, na 15 000 km dlouhé dobrodružství k Perskému zálivu. Strávil tři týdny v Íránu, který ho naprosto ohromil a na motorce navštívil i ostrov Qeshm, kam už s..

Archiv novinek a článků

LS2 FF399 Valiant - Preview

LS2 FF399 Valiant - Preview

Představujeme nejnovější model překlápěcí přilby s rychlým mechanismem překlápění a integrovanou sluneční clonou.  Nový LS2 Valiant spojuje výhody integrálních a otevřených helem..

Jezdci LS2 2017

Jezdci LS2 2017

Pro firmu LS2 je závodění vášní i zdrojem velmi cenných zkušeností. Účast v prestižních závodech, ať už na asfaltu nebo v offroadu, je proto i letos jednou z jejích klíčových priorit..

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

LS2 OF521 Infinity kolem světa / Austrálie

Motocyklový cestovatel Pavel Suchý se úspěšně vrátil ze své již druhé velké cesty po světě na Jawě 350, která vedla do Austrálie a Tasmánie, neboli Van Diemenovy země. Po svých předchozích dobrých ..

O značce LS2

Helmy LS2 jsou kvalitní a atraktivní španělské přilby, které si pro svoji vysokou kvalitu, originální a nápaditý design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty získávají stále větší popularitu mezi motocyklisty a čtyřkolkáři všech skupin.

Oficiální dovozce helem LS2 do ČR a SR

ASP Group s.r.o.
Adresa: Náměstí 13, 267 53 Žebrák
Tel.: +420 311577222   Fax: +420 311577224
E-mail: info@aspgroup.cz
Web: www.aspgroup.cz

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace